Yatırım yapmaya başla!

Oyun Geliştiricileri Konferansı Corona Virüsünden Dolayı İptal Edildi

Mart ayında düzenlenmesi planlanan GDC 2020 etkinliğinin iptal edildiği duyuruldu.
Oyun Geliştiricileri Konferansı Corona Virüsünden Dolayı İptal Edildi

Başta Çin olmak üzere dünyayı etkisi altına alan Corona virüsünün olumsuz etkileri artarak devam ediyor. İlk olarak Wuhan kentinde görülen ve daha sonrasında ülke genelinde yayılan salgın nedeniyle bugüne kadar 2 bin 871 kişi hayatını kaybetti. Salgın Çin ile sınırlı kalmadı ve İran, Güney Kore, İtalya başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde görülür oldu. Resmi rakamlara göre 84 binden fazla kişi Corona virüsü nedeniyle tedavi altında tutuluyor.

Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz günlerde uluslararası acil durum ilan etmişti. Son olarak örgüt bu konuyla ilgili yeni bir açıklama daha yaptı ve tehdit seviyesini ‘en yüksek’ olarak tanımladı. Başta üretim ekonomisi olmak üzere teknoloji sektörü dahil pek çok alan Corona virüsünün olumsuz etkilerini yaşamaya devam ediyor.

Her yıl dünyanın farklı bölgelerinde düzenlenen etkinliklerin iptal edildiğine tanık olmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Barcelona’da düzenlenmesi planlanan Mobil Dünya Kongresi, salgın nedeniyle iptal edilmek durumunda kalmıştı. Son olarak benzer bir gelişme Oyun Geliştiricileri Konferansı için yaşandı.

GDC 2020’ye Corona Virüsü Darbesi

GDC 2020’ye Corona Virüsü Darbesi

MWC 2020’nin ardından geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Facebook, her yıl düzenlediği F8 konferansını iptal ettiğini duyurdu. Milyonlarca kişinin ilgisini toplayan etkinliklerden bir diğeri ise Oyun Geliştiricileri Konferansı olarak öne çıkıyor.

Dünyaca ünlü oyun geliştiriciler burada yeni oyun ve servislerine dair tanıtımlar gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz günlerde aralarında EA’nın da bulunduğu bazı şirketler GDC 2020’ye katılmama kararı aldığını açıklamıştı. Tüm bu gelişmeler sonrası akıllara GDC 2020’nin iptal edilme ihtimali gelmişti.

Beklendiği Gibi Oldu

Beklendiği Gibi Oldu

Korkulan oldu ve yapılan duyuru ile Oyun Geliştiricileri Konferansı, Corona virüsü nedeniyle bu yıl iptal edildi. 16- 20 Mart tarihleri arasında San Francisco’da düzenlenmesi planlanan etkinliğe dair yapılan açıklamada, “Oyun geliştirme endüstrisi ve dünya çapındaki ortaklarımızla görüşmelerimizin ardından bu Mart ayında gerçekleştirmeyi planladığımız Oyun Geliştiricileri Konferansı’nı erteleme konusunda zorlu bir karar aldık.

Uzun bir zamanı danışma kurullarımız, konuşmacılar, katılımcılar ve etkinlik ortaklarımızla konferansa hazırlanmak için geçirdikten sonra katılımcıları şu anda ağırlayamayacağımız için gerçekten üzgünüz. Hayal kırıklığına uğradık.” ifadelerine yer verildi.

Etkinliğin Mart ayı içerisinde düzenlenmesi planlanıyordu. Yapılan açıklamada erteleme ifadesi ise GDC 2020’nin önümüzdeki aylarda düzenlenme ihtimalini akıllara getiriyor. Bazı kaynaklara göre yaz aylarında konferansın düzenlenmesi planlanıyor. Yakın zaman diliminde E3, Gamescom ve Pax Prime gibi benzer etkinliklerin de düzenleneceği biliniyor Bu süreçte GDC 2020’nin kendisine nasıl yer bulacağı merak konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum