Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Overfinch’in Range Rover Sport’una “Üstünlük Madalyası Takılmış”

İngiliz modifiye şirketi Overfinch uzun aradan sonra Range Rover Sport ile hayati belirtisini verdi!
Overfinch’in Range Rover Sport’una “Üstünlük Madalyası Takılmış”
HABER GİRİŞ

Land Rover ve Range Rover kişileştirilme işleriyle uğraşan Overfinch‘ten uzun süredir haber alamamıştık. İki yıl önce güzel bir mavi tonlara sahip Range Rover Vogue çalışmasında şirket kendini göstermişti. Bu sefer şirket füme bir Sport ile sahnelere çıkıyor. İngiliz firma aracın hangi kısımlarını vurgulayacağına önceden iyi çalışmış.

Gövde tipi malzeme yapısının değişim sonrası karbon fibere dönüşmesi açıkça belli oluyor. Yani “göz ardı edilmeyi reddediyor” da demek mümkün.

Overfinch Range Rover Sport’un değişim fırtınası içine kendimizi atalım!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Standart olmayan parçalara bakıldığında aracın projede tamamen çıplak bırakıldığına eminiz.

Ön tampon ilk başta değişmiş olarak zannedilebilir ancak açıklıklar üzerinde farklı şekillerde karbon süslemeler yapılmış.

Marka isminin verildiği kaputu görünce, altından Sport’u 3 saniyede kalkış yaptıracak motor çıkacakmış gibi geliyor!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Haksız da sayılmayız. Overfinch ile değiştirilen logo ve üst kısımda yapılan hava delikleri durumu daha da karmaşık hale sokmuş.

GCM Yatırım Banner
İngiliz geliştirme ve değiştirme şirketi profilde yaptığı tek dokunuşla, olayı bitirmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Özele, özel malzeme kafasında giden Overfinch, 22 inçlik Leggero Forged jantlarıyla çok havalı duruyor. Dikiz aynası ve üst kısım boyasında bir değişim yapılmamış.

Arka tamponda bu sefer değişim yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Arka tampon bu sefer farklı. Köşe süslerinden direkt olarak belli oluyor. Alt difüzör kısımları değiştirilerek, egzoz çıkışları krom ve bölünmüş şekillerde.

Koltuklarda aynı tip, iki farklı renk seçeneği hazırlanmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Spor duran koltukların birincisi, kırmızı-beyaz-siyah deri renk kombiniyle giydirilmiş. İkincisi ise siyah-beyaz deri şeklinde.

Overfinch karbon işini iç mekana da taşımış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Değişik seçeneklerle sunulan kokpitin heyecanlı değişimine tanık oluyoruz. Ağırlıklı olarak kapı malzemeleri karbon ile değiştirilmiş. Bazı malzemelerin çerçeve kısımlarında ise alüminyumdan devam edilmiş.

Şirketin kombinleri bitmiyor. Tuner gold, Parlak Krom, Rose Gold ve siyah renklerde bir dizi ızgara seçme şansı veriyor. Bir de farklı egzoz ucu ve el yapımı amblem de öneriliyor.

Yollarda üstünlüğü olacak şekillere getirilen Range Rover Sport’un genel çalışma fiyatı verilmemiş ancak jantların ki söylenmiş. 22 inçlik Leggero Forged setin fiyatı 11.445 dolar. Continental Cross-Contact 275/40 lastiklerle sahip olmak isterseniz de “13 bin dolarcık” ekstra ücret ödemeniz gerekiyor.

Range Rover Sport genel anlamda harika duruyor. Sadece kafa karıştırıcı kısım, jantların 13 bin dolar fiyat etiketinden sonra acaba projenin tamamı ne kadar diye biraz karışıklık oldu! Peki Overfinch Range Rover Sport geliştirmesini siz nasıl buldunuz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.