Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Overfinch’in Range Rover Sport’una “Üstünlük Madalyası Takılmış”

İngiliz modifiye şirketi Overfinch uzun aradan sonra Range Rover Sport ile hayati belirtisini verdi!
Overfinch’in Range Rover Sport’una “Üstünlük Madalyası Takılmış”
Yorum

Land Rover ve Range Rover kişileştirilme işleriyle uğraşan Overfinch‘ten uzun süredir haber alamamıştık. İki yıl önce güzel bir mavi tonlara sahip Range Rover Vogue çalışmasında şirket kendini göstermişti. Bu sefer şirket füme bir Sport ile sahnelere çıkıyor. İngiliz firma aracın hangi kısımlarını vurgulayacağına önceden iyi çalışmış.

Gövde tipi malzeme yapısının değişim sonrası karbon fibere dönüşmesi açıkça belli oluyor. Yani “göz ardı edilmeyi reddediyor” da demek mümkün.

Overfinch Range Rover Sport’un değişim fırtınası içine kendimizi atalım!

Overfinch Range Rover Sport Modifiye IzgaraStandart olmayan parçalara bakıldığında aracın projede tamamen çıplak bırakıldığına eminiz.

Ön tampon ilk başta değişmiş olarak zannedilebilir ancak açıklıklar üzerinde farklı şekillerde karbon süslemeler yapılmış.

Marka isminin verildiği kaputu görünce, altından Sport’u 3 saniyede kalkış yaptıracak motor çıkacakmış gibi geliyor!

Overfinch Range Rover Sport Modifiye KaputHaksız da sayılmayız. Overfinch ile değiştirilen logo ve üst kısımda yapılan hava delikleri durumu daha da karmaşık hale sokmuş.

İngiliz geliştirme ve değiştirme şirketi profilde yaptığı tek dokunuşla, olayı bitirmiş.

Overfinch Range Rover Sport Modifiye ProfilÖzele, özel malzeme kafasında giden Overfinch, 22 inçlik Leggero Forged jantlarıyla çok havalı duruyor. Dikiz aynası ve üst kısım boyasında bir değişim yapılmamış.

Arka tamponda bu sefer değişim yapılmış.

Overfinch Range Rover Sport Modifiye Arka GorunumArka tampon bu sefer farklı. Köşe süslerinden direkt olarak belli oluyor. Alt difüzör kısımları değiştirilerek, egzoz çıkışları krom ve bölünmüş şekillerde.

Koltuklarda aynı tip, iki farklı renk seçeneği hazırlanmış.

Overfinch Range Rover Sport Modifiye KoltukSpor duran koltukların birincisi, kırmızı-beyaz-siyah deri renk kombiniyle giydirilmiş. İkincisi ise siyah-beyaz deri şeklinde.

Overfinch karbon işini iç mekana da taşımış.

Overfinch Range Rover Sport Modifiye Karbon ParcaDeğişik seçeneklerle sunulan kokpitin heyecanlı değişimine tanık oluyoruz. Ağırlıklı olarak kapı malzemeleri karbon ile değiştirilmiş. Bazı malzemelerin çerçeve kısımlarında ise alüminyumdan devam edilmiş.

Şirketin kombinleri bitmiyor. Tuner gold, Parlak Krom, Rose Gold ve siyah renklerde bir dizi ızgara seçme şansı veriyor. Bir de farklı egzoz ucu ve el yapımı amblem de öneriliyor.

Yollarda üstünlüğü olacak şekillere getirilen Range Rover Sport’un genel çalışma fiyatı verilmemiş ancak jantların ki söylenmiş. 22 inçlik Leggero Forged setin fiyatı 11.445 dolar. Continental Cross-Contact 275/40 lastiklerle sahip olmak isterseniz de “13 bin dolarcık” ekstra ücret ödemeniz gerekiyor.

Range Rover Sport genel anlamda harika duruyor. Sadece kafa karıştırıcı kısım, jantların 13 bin dolar fiyat etiketinden sonra acaba projenin tamamı ne kadar diye biraz karışıklık oldu! Peki Overfinch Range Rover Sport geliştirmesini siz nasıl buldunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu