Yatırım yapmaya başla!

Outlook’un Mobil Sürümlerine Beklenen Karanlık Mod Desteği Geliyor

Microsoft’un mail servisi Outlook’un iOS ve Android sürümleri için beklenen karanlık mod desteğinin geleceği duyuruldu.
Outlook’un Mobil Sürümlerine Beklenen Karanlık Mod Desteği Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan mail servislerinden biri olan Outlook, kullanıcı deneyiminin artması üzerine geçen yıllar içinde büyük gelişim gösterdi. Geliştirici ekip platforma yönelik yeni çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bİlindiği üzere Outlook kullanıcıları uzun zamandır Microsoft’tan karanlık mod desteğinin sunulmasını bekliyor. Aylar önce hatta Outlook bünyesinde bulunan bir geliştirici gece modu için çalışmaya başladıklarını söylemişti.

O günden bu yana herhangi bir ses çıkmamıştı. Ancak Microsoft sessizliği bozdu ve karanlık mod desteğinin yaklaştığını açıkladı. Özellik halihazırda masaüstü platformunda kullanılabilir durumda. Günümüzde mobil cihaz kullanımının çok daha yaygın olması, karanlık modun burada da yer almasını gerekli kılıyor. Son gelen habere göre Microsoft, iOS ve Android için Outlook’ta karanlık mod arayüzüne yer vermek üzere.

Beklenen Özellik için Geri Sayım Başladı

Beklenen Özellik için Geri Sayım Başladı

Microsoft Outlook’un mobil sürümleri için karanlık mod arayüzü üzerinde uzun zamandır çalışıyor. Kullanıcılar ise arayüzde radikal değişikliklere dair beklenti içerisindeydi. Bu değişikliklerin içerisinde ise karanlık mod geliyor. Günümüzde pek çok uygulama karanlık mod furyasına uyum sağlıyor. Android Q ve iOS 13 ile beraber kullanıcılara karanlık mod sunulması bekleniyor.

Microsoft bu değişime kayıtsız kalmıyor ve Qutlook’un mobil sürümlerini işletim sistemleri ile uyumlu hale getiriyor. Karanlık mod için sona yaklaşıldığını duyuran Microsoft, yeni arayüzün ne zaman sunulacağı ile ilgili soruları ise yine yanıtsız bıraktı. Ancak ortaya çıkan görseller karanlık modun son derece memnun edici şekilde geliştirildiğini gösteriyor.

Microsoft, iOS ve Android için geliştirdiği karanlık modu Windows 10 ve diğer sürümler ile uyumlu olacak şekilde sunmaya hazırlanıyor. Karanlık mod kullanıcının opsiyonuna bırakılacak ve isteyenler yine mevcut aydınlık temayı kullanabilecek. Ancak karanlık temanın pek çok avantajından söz edilebilir.

İlk Olarak Android’e Gelecek

İlk Olarak Android’e Gelecek

Microsoft’un Outlook için karanlık modu yakın zamanda yayınlaması bekleniyor. Henüz test sürecinin sürdüğü biliniyor ancak gelen görseller, beta sürecinde sona yaklaşıldığını gösteriyor. Karanlık mod ilk olarak Android kullanıcılarına sunulacak. iOS kullanıcılarının ise bir süre daha beklemesi gerekiyor. Gece modunun başta güç tüketimi açısından kullanıcıya büyük avantaj sağladığını söyleyebiliriz.

Bununla beraber daha az yorucu bir arayüz ve kullanım kolaylığı yine karanlık modun getirilerinden. Gece moduna Android Q kullanıcıları Hızlı Erişim düğmesi üzerinden kolay bir şekilde erişmek mümkün olacak. Bununla birlikte Outlook ayarlarından da karanlık modu aktifleştirmek mümkün.

Android kullanıcıları için iki farklı seçeneğin olduğu görülüyor. Dünyanın en çok kullanılan mail servislerinden biri olan Outlook’un karanlık mod arayüzüne kavuşması, şüphesiz milyonlarca kullanıcıyı memnun edecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum