Yatırım yapmaya başla!

Otonom Sürüşte Üst Seviyeye Geçen Akıllı Otomobil: “Audi Elaine Concept”

Audi, otonom sürüşlerin üst seviyesini temsil eden Elaine Crossover modelini Almanya Frankfurt Fuarı'nda gösterdi. İşte detaylar...
Otonom Sürüşte Üst Seviyeye Geçen Akıllı Otomobil: “Audi Elaine Concept”

Audi’nin otonom sürüşlerde sınıf atlayan Elaine modeli dünyaya merhaba diyor! Alman markanın Frankfurt Fuarı için hazırladığı yeni zeka dolu aracı oldukça şaşkınlık yarattı. E-Tron çizgisinden devam eden Audi Elaine çıkışı ile resmen bombayı patlattı.

Crossover tarzı araçların en güzel adaylarından biri olan bu ileri seviyeli otonom aracın etrafa yaydığı enerji bence müthiş. Eskiden oto dergilerinde bir aracın prototip resimlerini gördüğümüz zaman çıkışı nasıl olur diye kafamızda şekilleri oturtamazdık. Şimdi ise Elaine Concept’in çıkış hali nasıl olur? sorusunu rahatlıkla cevaplayabiliyoruz.

Elaine’nin ön duruş tarzında Q6 E-Tron ve yeni A8’in grafiklerinin esas alındığını görüyoruz.

Crossover duruşu her halinden belli eden Elaine, farlarının kısık ve geniş tampon açıklığına koyulan ızgara yapısı başarılı olmuş.

Elaine’nin şu an için abartılı olan 23″ jantlarını saymazsak, genel profil yapısı arkaya daralan cam yapısıyla Toyota CH-R’a anımsatıyor.

Arka kısımda “ok” şeklindeki ortada birleşen yekpare farlar markanın yine A8 ile geçiş yaptığı yeni duruş biçimlerini görüyoruz.

En başta dediğimiz gibi Elaine 4. seviye otonoma sahip. Yani metal görünümlü yapısının altında zeka dolu bir sistem var. Elaine insana ihtiyaç duymadan gidecek kadar akıllı!

Şartları kendi analiz ederek şerit değiştirebiliyor, hızlanma ve yavaşlamaları ultra sensörleri sayesinde ayarlayabiliyor. İsterseniz de Elaine direksiyonu size tekrar teslim edebiliyor.

Audi zeka küpü arabasına 430 hp ve boost moduyla 496 hp olan 95 kW’lık sağlam bir elektrikli motor geliştirmiş.

Kablosuz şarj olanağı da sunan Elaine, 500 km gibi yeterli menzil sunuyor.

Alman temsilcinin yeni konseptine yönelik görüşümüz; çıkışı gerçekten olacak mı şüpheli! E-Tron Sportback‘in onaylanan üretim planından sonra Audi sadece otonom seviyesini göstereceği bir fuar aracı yapmış. Bize göre!

Çünkü Elaine tarzını alan diğer crossover modeller, yüksek ihtimal yalnızca yukarıda anlattığımız otonom özelliklerini alarak çıkacaktır. Ancak verilmiş olan ana tema da Audi’nin yaptığı teknolojik yatırımların hangi boyutlara geldiği anlatılmış oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum