Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dev Otomotiv Şirketinin Net Karı Düşerken Borçları Yükseldi

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi, KAP üzerinden finansal sonuçlarını paylaştı. Şirketin net karı geçen yılın aynı dönemine göre gerilerken borçları yükseldi.
Dev Otomotiv Şirketinin Net Karı Düşerken Borçları Yükseldi

Borsa İstanbul’da OTKAR koduyla işlem gören Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bilançosunu paylaştı. Şirketin 2023’ün ilk 9 ayında geçen yılın aynı dönemine göre satışlar yüzde 152 artarak 12,9 milyar TL’ye çıkarken net karı yüzde 15 gerileyerek 508 milyon TL seviyesinde oldu.

Otokar’ın mevcut yılın üçüncü çeyreğindeki net karı 742 milyon TL seviyesinde geldi.

Otomotiv Şirketinin Net Karı Düşerken Borçları YükseldiKaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin 2023’ün ilk 9 aylık dönemindeki brüt karı yüzde 147 artarak 3,9 milyar TL’ye, esas faaliyet karı yüzde 188 artışla 2,3 milyar TL’ye çıktı. FAVÖK ise yüzde 193 yükselerek 1,7 milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

Çeyreksel bazda bakıldığında üçüncü çeyrekte dönen varlıklar yüzde 9, duran varlıklar ise yüzde 11 arttı. Şirketin borcunda da artış gerçekleşti. Finansal borç yüzde 8, net borç yüzde 13 arttı. Özkaynaklar ise yüzde 37 yükselişle 2,4 milyar TL seviyesinde oldu.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

OTKAR, günlük yüzde 5 artışla kapanışını 392 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 0,5 gerileme görüldü. Aylık yüzde 15,5, yıllık yüzde 262 oranında yükseliş gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu