Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Otokar, Milrem Robotics ile Anlaşma İmzalarken, Hisseleri Pozitif Bölgede

Otokar, insansız ve uzaktan komutalı kara sistemlerinin geliştirilmesi konusunda Milrem Robotics ile iş birliği anlaşması imzaladı.
Otokar, Milrem Robotics ile Anlaşma İmzalarken, Hisseleri Pozitif Bölgede

Otokar, kara sistemleri konusunda kendini bir adım öteye taşımak için Milrem Robotics ile iş birliği anlaşması imzaladı. Londra’da düzenlenen DSEI 2021 fuarında imzalanan anlaşma ile askeri araçların insansız ve robotik operasyonları için otonom geliştirme ve uygulamalara yönelik bilgi birikimleri ile kaynaklar birleştirilecek.

İş birliği sayesinde ortaya çıkacak akıllı fonksiyonlar, şifreleme ve güvenlik özelliklerinin yanı sıra çevresel farkındalık ve hibrit uygulamaların da ortaya çıkmasının sağlanacağı bildirildi. Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Bu iş birliği, mevcut ürün ailemize ilave olarak Otokar’ın insansız kara araçları segmentini oluşturma yolunda bir adım daha ileri gitmemizi sağlayacak,” ifadelerini kullandı.

Bu gelişmeler ışığında Otokar hisseleri (OTKAR) TSİ 11:50 sularında yüzde 0,26 oranında yükselişle 306,80 liradan işlem görmeye başladı.
Otokar Hisseleri Yüzde 0,26 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde açılış sonrası güçlü bir yükseliş kaydederken, 308,5 liraya kadar tırmandı. Günün kapanışını 305,9 liradan gerçekleştiren hisseler, bugüne yükselişle 306,2 liradan açılış yaptı. Açılışın ardından yükselişini koruyan hisseler, 309 liraya kadar ulaştı.

Otokar hisseleri 309 liranın ardından kazançlarını bir miktar geri verirken, pozitif bölgede kalmaya devam etti. Hisselerin yukarı yönlü eğilimi koruması durumunda 309,03 ve 311,36 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek. Aşağı yönde ise 304,33 ve 301,96 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimizde, haftalık %0,29 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %7,81 oranında gerileme kaydeden hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %132,89 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.



Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum