Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Otsimo ile Hiçbir Otizmli Çocuk Eğitiminden Geri Kalmayacak!

Otsimo ile Hiçbir Otizmli Çocuk Eğitiminden Geri Kalmayacak!

Evet, başlıktan anlaşılacağı üzere bugün, otizm eğitimini destekleyen uygulama Otsimo’dan bahsedeceğiz. Öncelikle otizm nedir, ondan biraz bahsedelim. Otizm, üç yaşından önce çocuklarda başlayan ve ömür boyu süren, insanların beyin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. Dünya nüfusunun %1.5’inin otizmli olduğu tahmin ediliyor. Yapılan tüm araştırmalara rağmen, otizmin kaynağı bilinmemektedir. Bu nedenle belirli bir ilaç tedavisi de yoktur. Alınabilecek bazı özel eğitimler, otizm hakkında yapılabilecek en önemli tedavi aracı olarak gözükür.

Yapılabilecek en güzel şeyin özel eğitimler olduğunu söylüyoruz ama bu eğitimin fiyatı, otizmli kişilerin bulunduğu birçok ailenin karşılayamayacağı rakamlardır. Bunun yanı sıra, devlet desteğinin ve otizm okullarının sayısı da bir hayli yetersizdir. Ailesinde otizmli kişi bulunmayan veya kendi gözleriyle onları görmeyen insanlar için yorum yapmak, oldukça kolaydır fakat onlarla bir kere bir araya geldiğinizde, bunun ne kadar zor bir iş olduğunu anlamış olursunuz.

Otsimo Hakkında

Otsimo HakkındaTamamı Türklerden oluşan ekibin oluşturduğu Otsimo’nun tek amacı, otizmli çocukların yoğun ve kaliteli eğitim almalarıdır. Bunu da tablet bilgisayarlar üzerinden herkesin ulaşabileceği hale getirmişlerdir. MEB’in verilerini göz önünde bulunduracak olursak; ülkemizde yaklaşık 352 bin otizmli çocuk bulunmakta ve bunlardan yalnızca 21 bin tanesi gereken eğitimi alabilmektedir. Artık burada devreye Otsimo girecek! Eğer siz de bu ücretsiz uygulamaya destek olmak istiyorsanız hemen Otsimo’ya yardımda bulunabilir ve ihtiyaç sahibi olan çocukların Otsimo tabletlerine ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Otsimo’nun içerisinde iki farklı bölüm bulunmaktadır. Bunlar; Otsimo Aile ve Otsimo Çocuk şeklindedir. Çocuk kısmında otizmli kişilerin yararlanabileceği duygular, renkler ve bazı hafıza oyunlarına erişim sağlanabilir, aile kısmında ise nasıl eğitim verilebileceğine dair dair öneriler ve içerikler bulunmaktadır. Uygulamanın içerisinde bulunan “Çocuk” kısmı, çocuklarınızın kendi başlarına kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Herhangi bir kişiye ihtiyaç duymadan eğitsel oyunları oynayıp, kendi kendilerine öğrenebilirler.

Ekibin, Otsimo’yu daha iyi tanımanıza yardımcı olabilecek şekilde hazırladığı tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Normalde otizmli çocuklar, eğitimlerine yaklaşık 5 ila 15 dakika odaklanabilirken, tablet kullandıkları süre içerisinde bu süre 45-50 dakikaya kadar çıkabiliyor. Ayrıca, 2 yıl boyunca yoğun olarak gerekli bir eğitim alan çocukların büyük çoğunluğu, devlet okullarına kabul edilmek için önemli adımlar atmaktadırlar.

Projenin ortaya çıkışı ise kurucu ortaklardan Zafer Elcik’e dayanıyor. Kardeşi otizmli olan Elcik, sürekli olarak konu hakkında araştırma yapıp çözümler ararken, henüz okuyamamasına rağmen kardeşinin akıllı telefonla oynadığını ve ilgisini çektiğini görüyor. Daha sonra üniversitede sınıf arkadaşı olan Sercan Değirmenci ile bir araya gelerek Otsimo’yu kuruyorlar. Sizlerden tek istedikleri şey ise yardım… Ettiğiniz her yardım, ihtiyacı olan çocuklara akıllı tablet ile Otsimo’nun ulaştırılmasını sağlayacak. Aynı zamanda şu an için yalnızca İOS uyumlu olan uygulamanın Android versiyonunu çıkarmak için de sizlerin yardımlarına ihtiyaç duyuyorlar. Kendilerini bu başarılı ve sağ duyulu projelerinden ötürü tebrik ediyoruz. Umarız ilerleyen zamanlar içerisinde daha başarılı çalışmalara da imza atarlar.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum