Yatırım yapmaya başla!

Otel Sahibinden Bütün Sosyal Medya Fenomenlerine Yasak Geldi!

Dublin’de lüks bir otelden Youtube ve Instagram yıldızlarına yasak geldi. İşte sosyal medyada yankı bulan olayın detayları;
Otel Sahibinden Bütün Sosyal Medya Fenomenlerine Yasak Geldi!

Günümüzde pek çok fenomenin marka ve şirketlerin reklamını yaparak para kazandığını ya da ününün avantajlarını bedava hizmetlerden faydalanarak kullandığını biliyoruz. Öyle ki lüks hayatlarını girişimcilik için kullanan Dubai fenomenlerinden Moe Money, firmaların ürünlerini kullanması veya mekanlarında görünmesi için sıraya girdiklerini söylüyor.

Sonuçta; internet yıldızı olmanın en cazip avantajlarından bir tanesi de fenomenlere tanınan ayrıcalıklar. Ancak görünen o ki bazı firmalar, sosyal medya influencer’larına ayrıcalık tanımaya yanaşmıyor. Hatta ayrıcalığı bir kenara bırakın onları firmalarında görmek bile istemiyor.

22 yaşındaki vlogger Elle Darby, The White Moose Cafe isimli firmaya anlaşma yapmak istediğini belirten bir mail göndermiş.

22 Yaşındaki Vlogger Elle Darby ile Firma Arasındaki Bedava Konaklama OlayıBuna göre; Elle otelin reklamını yapmasının karşılığında firmadan ücretsiz konaklama talep ediyormuş. 87.000 Youtube, 76.000 Instagram takipçisi olduğunu belirten Elle, geçtiğimiz yıl Florida’da bir yerle aynı şekilde çalıştığını ve iki tarafın da durumdan gayet memnun kaldığını belirtmeyi de unutmamış.

Neticede; taleplerini açık bir şekilde belli eden vlogger, firmanın olumlu yanıt vereceğini düşünerek beklemeye başlamış.

Otelin Sahibi Stenson Vloggerın Talebini ReddettiFakat firmanın sahibi Paul Stenson’dan hiç ama hiç beklemediği bir yanıt almış. Stenson gönderdiği mailde Elle’ye gelecekte herkes nasıl ödeme yapıyorsa onlar gibi ödeme yapmasını tavsiye etmiş.

Böylece Elle kendisine çok saygı göstermiş ve daha az utandırıcı bir şey yapmış olurmuş. İlaveten mailde; firmanın halihazırda yeteri kadar takipçisi olduğu vurgulanmış. Stenson sözlerine “Siz burada video karşılığında bedava hizmet alırsanız, temizlikçinin, resepsiyonistin, faturaların ve diğer masrafların parasını kim ödeyecek?” diyerek devam etmiş.

Sonuçta; Paul Stenson epey iğneleyici olan mailini “saygılarımızla, cevabımız hayır” diyerek noktalamış.

Dear Social Influencer (I know your name but apparently it’s not important to use names),Thank you for your email…

The White Moose Café paylaştı: 16 Ocak 2018 Salı

Ve bu maili, Elle’nin adını ifşa etmeyecek şekilde üstünü karalayarak firmanın sosyal medya hesaplarında paylaşmış. Ancak sosyal medya kullanıcıları bu kişinin Elle Darby olduğunu anlamış ve olumsuz eleştiriler başlamış.

Elle Youtube’da bir video paylaşarak, firmanın ne kadar kötücül olduğundan bahsetmiş.

The White Moose Café de Elle’nin videosuna cevap vermekte geç kalmayarak Facebook sayfasından duyuru yapmış.

Firmalarının kötü eleştirilere maruz kaldığı için bundan böyle bütün bloggerlara kapalı olduğunu belirten Stenson, teklifte bulunan kişiyi ifşa etmemesine rağmen kendisinin çıkıp video çekerek insanların sempatisini kazanmaya çalıştığını söylüyor. Ayrıca bedava hizmet vermeyen firmaların sosyal medya influencer’ları tarafından karalanmasını da eleştiriyor.

Yazılı açıklamanın altında ise “belki dışarı çıkıp gerçek işler bulursunuz ve böylece diğerleri gibi ürünler, hizmetler için normal ödemeler yapabilirsiniz” sözlerine yer verilmiş. Evet, sosyal medya fenomeni ile işletme arasındaki olayın özeti bu. Peki, sizce hangi taraf haklı? Teklifi reddedildiği için firmayı karalayan blogger mı, düşüncesini açıkça belli eden firma mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum