Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ostim, 3. Şahıslara Ait Hisselerin Devralınması için Görüşmelere Başladı

Ostim Endüstriyel, Günhan Ostim Alüminyum Döküm’ün %33,47’lik paylarının şirket bünyesine devri için görüşmeleri başlatırken, hisseleri günü kayıpla tamamlamaya hazırlanıyor.
Ostim, 3. Şahıslara Ait Hisselerin Devralınması için Görüşmelere Başladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. Günhan Ostim hisselerinin üçüncü şahıslara ait olan kısmının devrine yönelik açıklamada bulundu.

Bugün gerçekleşen toplantıda %66,53’lük kısmı kendilerine ait olan Günhan Ostim Alüminyum Döküm ve Dövme Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin %33,47’lik paylarını elinde bulunduran üçüncü şahıs ortaklar tarafından hisse devri görüşmelerinin başlanmasına karar verildiği bildirildi.

Hisse devrinde firma değerinin hesaplanması ve değerleme yaptırılması için genel müdürlüğe yetki verileceği aktarıldı. Şirket söz konusu çalışmaları, sermaye artırımı kapsamında başlattığını daha önceden belirtmiş ve elde edilen fonun iştirak edinme finansmanında kullanılacağını belirtmişti.

Ostim hisseleri günü kayıpla tamamlamaya hazırlanırken, son haftalarda da zayıf seyrettiği dikkat çekiyor.
Ostim Endüstriyel Hisseleri %1,73 Düşüşte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin OSTIM kodlu hisseleri geçen haftayı 2,31 liradan sonlandırdı. Bu sabahki işlemlerde yatay açılan hisseler, ardından negatif dalgalı seyretti. Gün içinde 2,24 ile en düşüğü, 2,31 ile en yükseği kaydetti.

Hisseler saat 17.05’te %1,73 azalışla 2,26 liradan işlem görüyor. Gün içinde 2,20 – 2,23 destekleriyle, 2,30 – 2,34 dirençleri takip edildi. Haftalık bazda 2,24 lira ile en düşük, 2,48’le en yüksek seviyeyi gören hisseler, bu süreçte ortalama %3,5 oranında zayıfladı.

GCM Yatırım Banner

Aylık değişimi ise %10’a yakın düşüş oldu. Ostim hisseleri son bir aylık işlem döneminde 2,21 – 2,74 dar banında hareket etti. Yıllık olarak ise 1,43 – 3,28 arasında seyrederek %32 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.