Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Osmanlı Yatırım’dan Yüksek Değerli Gayrimenkul Alımı

Osmanlı Yatırım, Aydoğanlar Ilgaz İnşaat ve FRİG Yapı Taahhüt İnşaat’tan brüt 2100 metrekare büyüklüğünde gayrimenkul alınması konusunda anlaşma sağladı.
Osmanlı Yatırım’dan Yüksek Değerli Gayrimenkul Alımı
HABER GİRİŞ

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. maddi duran varlık alımına yönelik açıklama yaparak, yatırımcılarını bilgilendirdi. Şirket, yönetim kurulunun dün yaptığı toplantıda alınan karar kapsamında Aydoğanlar Ilgaz İnşaat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. ile FRİG Yapı Taahhüt İnşaat Sanayi ve Tic. A.Ş.’den Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi, Eskibağlar Mahallesi, 3899 ada, 2 parselde gayrimenkul alınması konusunda fikir birliğine vardı.

Parsel alanının brüt 2100, net 1568 metrekare olduğu belirtilirken, satın alma işlemi için kararlaştırılan bedel KDV hariç 47.654.930,75 TL olarak açıklandı.

Yönetim kurulunun çoğunluk onayı ile alınan yüksek değerli gayrimenkul alımına dair önemli detaylar da Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden sunulan tabloda paylaşıldı.

Buna göre işlem bedelinin ortaklığın yönetim kurulu karar tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanacak şirket değerine oranı yüzde 16,46 oldu.

Alım bedelinin ortaklık ödenmiş sermayesine oranı yüzde 228, alım bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı yüzde 4,1 olarak belirlendi.

GCM Yatırım Banner

Alım bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki maddi duran varlıkların net değerine oranı yüzde 85, işlem bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranı yüzde 2,4 oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın