Yatırım yapmaya başla!

Orta Gelirli Amerikalılar Finansal Olarak Daha Savunmasız Hale Geliyorlar

Güçlü ekonomiye ve düşük işsizliğe rağmen orta gelirli Amerikalıların, finansal açıdan giderek daha savunmasız hale geldiği söylendi.
Orta Gelirli Amerikalılar Finansal Olarak Daha Savunmasız Hale Geliyorlar

Yayınlanan yeni bir rapor, güçlü ekonomik göstergelere rağmen çoğu Amerikalının mali durumlarının en azından bir kısmı ile zorluk yaşadığını bildirdi. Financial Health Network tarafından yayınlanan raporda, Amerikalıların sadece yüzde 29’unun, tahminen 73 milyon kişinin maddi açıdan sağlıklı olduğunu gösterdi.

Finansal açıdan sağlıklı bireylerin payı, istatistiksel olarak anlamlı olmayan bir farkla 2018’e göre yüzde 1 oranında arttı.

135 milyon insana tekabül eden diğer bir yüzde 54’lük kısmın ise finansal olarak uğraştığı, yani finansal hayatlarının bazı yönleriyle mücadele ettiği belirtildi.

ABD Yüzde 54 Finansal Olarak Mücadele Ediyor Amerikalıların yüzde 17’sinin ise (43 milyon insan) finansal açıdan savunmasız olduğu ya da mali durumlarının tamamı veya neredeyse tüm yönleriyle mücadele ettiği aktarıldı. Hane halkı geliri 30.000 dolar ila 99.999 dolar arasında olan orta gelirli Amerikalılar (26-49 yaş arası) ve kadınların artan finansal kırılganlık gösterenler arasında olduğu bilgisi de verildi. Yılda 30 bin ABD dolarından daha az kazanan katılımcılar, finansal sağlık puanlarında bir artış gören tek gelir grubu oldu.

Raporda, beyazlar, siyahlar ve İspanyollar arasındaki finansal eşitsizliğinin sert kalmaya devam ettiği görüldü.

Beyazlar Siyahlar İspanyollar Arası Eşitsizlik Sert Financial Health Network yöneticilerinden Rob Levy, araştırmayla ilgili verdiği bir demeçte Amerikalıların halen finansal sağlıkları konusunda mücadele ettiklerini vurguladı. “Hipotezimiz, bu düşüşlerin, sağlık ve çocuk bakımının sürekli artan maliyetlerinin ve orta sınıf arasındaki durgun ücretlerin sonucu olduğu yönündedir” ifadelerini ekledi.

Organizasyon finansal sağlığı, harcama, tasarruf, borçlanma ve planlama kategorilerine giren sekiz göstergeye dayanarak puanladı. Ulusal olarak temsil edilen ankette, 5.424 kişinin yanıtları yer aldı.

Levy, finansal açıdan sağlıklı olmanın kişinin işler kötüye giderken esnek olmasına ve hayatını daha iyi hale getirmek için fırsatların peşinde koşmasına yardımcı olacak finansal bir sisteme sahip olması anlamına geldiğini söyledi.

Daha az korkunun ve daha fazla umudun olması gerektiğinin üzerini çizdi. Bunların yanında raporun tamamında kötü haber yoktu. Araştırmacılar, Amerikalıların geçen yıla göre zamanında fatura ödeme ve cari borçları ödeme yeteneklerinden daha emin oldukları sonucuna ulaştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum