Yatırım yapmaya başla!

Orijinal Şasi Kodlarına Sahip Çürümeye Bırakılmış Milyon Dolarlık Ferrari’ler

Ferrari koleksiyoncusu bir kişi kötü giden durumların sonrasında 11 egzotik spor otomobilini öylece bırakmak zorunda kalmış.
Orijinal Şasi Kodlarına Sahip Çürümeye Bırakılmış Milyon Dolarlık Ferrari’ler

Yine bir terk edilme vakasıyla beraberiz. Önceden hazırladığımız terk edilen araba listemize bakmışsınızdır. Görmediyseniz buradan o iç burkan milyon dolarlık otomobillerin nasıl öylece terk edildiğine bakabilirsiniz. Sokaklarda, ormanlarda, garajlarda unutulan araçların maddi değeri ne ölçülebilir ne de tahmin edilebilir.

Her bırakılıp gidilen için paha biçilmez yorumunu yapamayacağımız gibi bu yok olmaya terk edilen 11 Ferrari‘nin bu hale gelmesindeki hikaye de biraz üzücü.

Farklı renkteki 11 adet İtalyan model şimdilik kullanılamaz durumda.

Teksas'ta Terk Edilen 11 Ferrari ModeliAlışkın olduğumuz kısımda bu spor modeller zenginlerin garajında veya kapalı otoparklarda bir sonraki kullanımlar için üzeri örtülü durur. Egzotik Ferrari’ler ortalama olarak 10 seneyi geçkin süredir kıpırmadan duruyor. Harap olmuşlar ve kullanımları şu anda mümkün değil.

Yeşillik alanda çürüyen spor otomobillerin kapılarının açılarak içten ve dıştan fotoğraflarının çekilmesine izin verilmiş.

Teksas'ta Terk Edilen 11 Ferrari Modeli ÇürüyorModeller 456, Testarossa, 348, 400i Straman Spyder, 308 QV, 308 GTS Spyder, Mondial ve Mondial Spyder. Koleksiyon amaçlı tutulan Ferrari’lerin bu şekilde dışarıda bırakılmasının nedeni, araçların tutulu olduğu garajın sahibi ile anlaşılamamasından.

ABD/Teksas bölgesindeki araçlar, sahibinin rahatsızlanması ve kiraladığı garajın sahibine anladığımız kadarıyla kirasını ödememesi. Sonrasında o kişi ölüyor ve pahalı arabaların çürüme dönemi başlıyor.

Araçların sahibinden geri kalan bu yarı enkazı aile üyeleri üstlenmiş ve satmak için harekete geçmişler.

Saydığımız İtalyan egzotik spor arabalar içerisinde özellikle bazıları koleksiyoncuların parasını sorun etmeden aldığı, ötekilerinden daha değerli olanlar. Mesela popun kralı Michael Jackson’ın da sahip olduğu Testarossa! Bir diğeri de 308 Quattrovalvole.

Çoğunun iç kısımlarına göz gezdirdiğimizde deri aksamların yırtıldığı, güneşe bağlı soyulmalar, çamurlu koltuklar, ve yırtık taban döşemeleri.

Yıpranmalar kaporta aksamlarını da fena vurmuş.

Manzarayı felaket olarak aktarabiliriz. Ferrari, özellikle boya konusunda en iyisini yapmış olsa da dış ortam beklemelerinde kaporta bir yere kadar korunabiliyor. Bir çizik veya göçüğün üzerinde açıklık varsa zaman geçtikçe o bölgenin çürümesi büyüyor.

Kabaran boyadan giren su ise ne olursa olsun, isterse 25 yıl boya garantisi olsun paslanmasını hiç bir şey durduramaz. Araç sahipleri teker teker satmanın peşinde. Öncesinde düzeltme ve restore gibi işlemler düşünülmüyor. Zira 11 Ferrari için çıkacak restorasyon ücreti, öyle rahatça karşılanabilecek cinsten olamaz. Kısaca durum çok üzücü…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum