Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Oracle Hisseleri S&P 500’ün En Sert Düşüşünü Kaydetti

Yüzde 6'nın üzerinde düşen Oracle hisseleri, S&P 500 Endeksi'nin en kötü performansı olarak öne çıktı.
Oracle Hisseleri S&P 500’ün En Sert Düşüşünü Kaydetti

Microsoft’un ardından dünyanın en büyük ikinci yazılım şirketi olan Oracle, bugünkü işlemlerde sert düştü. Nedeni Kaliforniya merkezli şirketin beklenti altında kalan hisse başına kazanç tahmini oldu.

Oracle, 31 Mayıs’ta sona eren mali dördüncü çeyreği ve 2021 yılının tamamı için kazanç sonuçlarını açıkladı. Şirket güçlü rakamlar bildirse de bulut işinin kâr görünümüne gölge düşürmesi dikkat çekti.

2021 mali yılının tamamında şirket, yıllık bazda yüzde 4 büyüyerek 40,5 milyar dolar gelir bildirdi.
Oracle Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Hem bulut hizmetleri hem de lisans desteği ile bulut lisansı ve şirket içi lisans gelirleri yüzde 5 arttı. Bununla birlikte bulut işinde artırılan yatırım yazılım firmasını ilk çeyrek tahminlerini düşürmeye yönlendirdi.

Oracle ilk çeyrek için hisse başına kazanç tahminini 94 ila 98 sent olarak bildirdi ki bu 1,03 dolarlık tahminlerin altında kaldı.

FED gününde dalgalı seyreden S&P 500 Endeksi’nin en kötü düşüşünü kaydeden hisseler Oracle’ın oldu. Dün 81,64 dolardan kapanan ORCL kodlu hisseler, 16 Haziran seansına 77,99 dolar ile başladı.

76,01 dolara kadar gerileyen Oracle hisseleri, TSİ 17.30’da yüzde 6,5 civarı kayıpla ilerlerken S&P 500’ün en kötü performansı olarak öne çıktı. Son verilere göre şirketin 5 günlük performansı yüzde 10 kayba yaklaşırken 1 ayda yüzde 3’ün üzerinde değer kaybetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum