Yatırım yapmaya başla!

Oracle CEO’su Mark Hurd 62 Yaşında Hayatını Kaybetti

Skandallarla sarsıldığı bir dönemde HP başkanlığı yapmış olan ve Oracle’ın eş CEO’su olan Mark Hurd, 62 yaşında hayatını kaybetti.
Oracle CEO’su Mark Hurd 62 Yaşında Hayatını Kaybetti

HP’nin eski başkanı ve Oracle’ın eş CEO’su Mark Hurd’un 62 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı. Oracle Kurucusu ve Başkanı Larry Ellison Hurd’un ölümünü Cuma günü doğruladı. Ellison, Oracle çalışanlarına bir notta; “Mark benim yakın ve yeri doldurulamaz arkadaşımdı ve güvendiğim meslektaşımdı” diyerek şöyle devam etti:

“Oracle, Oracle’taki on yılı boyunca çoğumuzun hayatına şahsen dokunan parlak ve sevgili bir liderini kaybetti. Hepimiz Mark’ın keskin zihnini ve kısa sürede sorunları analiz etme, basitleştirme ve çözme yeteneğini özleyeceğiz. Bazılarımız onun dostluğunu ve mentorluğunu özleyecektir. Ben onun nezaketini ve mizah anlayışını özleyeceğim.”

Hurd, belirsiz tıbbi nedenlerden ötürü bir ay önce Oracle’dan ayrılma izni almış ve o zaman çalışanlara şöyle demişti:

 Mark Hurd 62 Yaşında Hayatını Kaybetti“Sağlığım üzerinde yoğunlaşmak için zaman harcamam gerektiğine karar verdim.” 2014’ten bu yana şirketin genel müdürlüğünü ve yönetim kurulu üyeliğini yapan Hurd, eş CEO unvanını Safra Catz ile birlikte taşımıştı.

Hurd ayrılırken ise sorumluluklarını Ellison almıştı. Hurd, 2005’ten 2010’a kadar Hewlett-Packard’ın CEO’su olmuş ve yönetimi altında şirketin hisse fiyatı iki katından fazla artmıştı. Ancak görev süresi tartışmasız değildi.

İlk olarak, 2006’da HP’de kimin medyaya bilgi sızdırdığını belirleme girişimleri yüzünden bir skandal patlak vermişti.

 Mark Hurd 62 Yaş Ölümü İlaveten 2010 yılında cinsel taciz iddiaları ortasında Hurd’un istifası açıklanmış ve HP’nin hisselerine büyük gerileme yaşanmıştı. HP, Hurd’un cinsel taciz politikasını ihlal etmemesine rağmen standartlarına uymadığı sonucuna varmıştı.

Ellison o dönem Hurd’u savunarak, şirketin Apple kurulu Steve Jobs’ı kovduğundan bu yana en kötü personel kararını verdiğini dile getirmişti. Zaten sadece bir ay içinde Hurd, Ellison’un şirketinde Catz’ın yanı sıra işe başlamıştı. Ellison, Mark’ın HP’de mükemmel bir iş çıkardığını ve Oracle’da daha da iyisini yapmasını beklediğini söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum