Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oprah Winfrey Weight Watchers’ın Düşüşüyle 48 Milyon Dolar Kaybetti

Oprah Winfrey’nin serveti, Weight Watchers’ın son hezimetiyle bir darbe daha aldı. İşte detaylar;
Oprah Winfrey Weight Watchers’ın Düşüşüyle 48 Milyon Dolar Kaybetti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’nin en sevilen isimleri arasında yer alan Oprah Winfrey, Weight Watchers’ın düşüşünden nasibini alarak büyük bir kayıp yaşadı. Zayıflama şirketinin Salı günü güçsüz bir bilanço yayınlamasının ardından Oprah Winfrey’nin Weight Watchers’daki hisseleri en azından kağıt üzerinde 48 milyon dolar civarında kayıp yaşadı.

Şirketin hisseleri Salı günü hayal kırıklığı yaratan bir bilanço yayınladıktan ve yatırımcılara 2019 için zayıf bir görünüm verdikten sonra yüzde 30 civarında çöktü. FactSet’e göre 5 milyondan fazla Weight Watchers hissesine veya şirketin yaklaşık yüzde 8’ine sahip olan Winfrey de böylece büyük bir darbe aldı.

Oprah Winfrey’nin Weight Watchers’daki hisseleri Salı günü piyasalar kapandığında 160.18 milyon dolar olarak değerlendirilmişti.

Oprah Winfrey’nin Weight Watchers’daki Hisseleri Dakikalar İçinde 48 Milyon Dolar DüştüPiyasaların kapanmasıyla birlikte şirketin kazanç raporunun açıklanmasıyla ise Winfrey’nin hisseleri hızlı bir şekilde düşüş kaydederek 112.1 milyon dolara düştü. Diğer bir ifadeyle, ünlü sanatçının hisseleri kapanış sonrası yapılan işlemlerde saatler içinde 48 milyon dolar civarında değer kaybetti. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na göre Winfrey, 2015’in Ekim ayında 6.79 dolarlık fiyattan 6.4 milyon Weight Watchers hissesi almış, hisseler o sırada 43.2 milyon dolar değerinde kaydedilmişti. Bunların yanı sıra Oprah Winfrey, Weight Watchers’ın yönetim kuruluna da katılmıştı.

Geçen yıl hisselerinin bir kısmını sattığı açıklanan Oprah Winfrey, Ocak ayındaki SEC bildirimine göre şu anda 5.4 milyon Weight Watchers hissesine sahipti.

Oprah Winfreh Weight Watchers Hisseleri Değer KaybıKısacası geçen yıl boyunca değerinin yarısını kaybeden Oprah Winfrey’nin hisseleri dünkü düşüşle büyük bir darbe daha almış oldu. Tabii, VW çok daha büyük bir kayıp yaşadı. Şirket karları yatırımcıların beklediklerinin oldukça altında gelmişti.

1963’te kurulan ve zayıflama programlarında onlarca yıl harcadıktan sonra bir sağlık şirketi olarak yeniden markalaşma kampanyasının ortasında olan Weight Watchers’ın CEO’su Mindy Grossman, müşteri alımının yavaşlığına işaret ederek şirketin yenilenmiş reklam kampanyalarıyla hızla doğru yöne taşındığını dile getirdi. 2019’a başlangıçlarıyla ilgili olarak hayal kırıklığı yaşamalarına rağmen stratejilerinin uzun vadeli sürdürülebilir büyümeyi desteklemenin doğru yol olduğuna güvendiklerini aktardı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.