Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Açılır Kameralı OPPO Reno Dayanıklılık Testinde GörüntülendiAçılır Kameralı OPPO Reno Dayanıklılık Testinde Görüntülendi

Akıllı telefon pazarında kullanıcılar için pek çok farklı seçenek mevcut. Bunlar arasında Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, piyasaya sürdüğü fiyat performans ağırlıklı ürünleri ile dikkat çekiyor. Şirket geçtiğimiz aylarda Reno serisini tanıtmış ve geliştirdiği tasarım ile gündeme gelmişti. Reno’nun bildiğimiz akıllı telefonlara göre en bariz farkı çapraz şekilde açılan kamerası olmakta.

Tanıtılan pek çok akıllı telefon gibi Oppo Reno da dayanıklılık testleri ile tanınan JerryRigEverything’in elinden geçti. Türlü işkencelerden geçen Oppo Reno’ya ilk olarak ekran çizilmesi işlemi uygulanıyor. Pazardaki pek çok akıllı telefon modelinde olduğu gibi altıncı seviyeden itibaren ekranda gözle görülür çiziklere rastlanıyor.

Testin devamında ise ekran ateşe bırakılıyor ve oluşan kalıcı hasar dikkat çekiyor. Kameralar uygulanan bıçak darbelerinden başarıyla çıkarken, kasanın yan tarafları bu işkenceden çizik almadan kurtulamıyor. Son olarak Çinli telefon bükülme testinden de tatmin edici bir sonuç ile çıkıyor.

Cihazın metal gövdesinin arka bölümündeki bükülme göze çarpıyor ancak tam anlamıyla kırılmıyor.Telefonun parmak izi okuyucusu ekrana gömülü şekilde tasarlandı. Bu kısmın hasar almasına rağmen çalışmaya devam etmesi takdir edilesi.

Ülkemizde de satışa sunulan OPPO Reno, 6.4 inç ekran, 1080 x 2340 çözünürlük ve Gorilla Glass 6 korumasına sahip. Üzerindeki Snapdragon 710 işlemci ve 6 GB ya da 8 GB RAM’den güç alan cihaz 48 MP + 5 MP çiftli kameraya sahip. Android Pie işletim sistemi ile gelen OPPO Reno ülkemizde 4.999 TL fiyat etiketine sahip. OPPO Reno’ya uygulanan dayanıklılık testini videodan izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur