Yatırım yapmaya başla!

Opera’nın Android Sürümüne Dahili VPN Uygulaması Geliyor

Popüler tarayıcı Opera’nın Android sürümü için VPN uygulaması kullanıma sunuldu.
Opera’nın Android Sürümüne Dahili VPN Uygulaması Geliyor

Tarayıcı denince akla ilk gelen markalardan biri olan Opera, kullanıcılarına yönelik daha iyi deneyim sunmak için yeni özellikler geliştiriyor. Bilindiği üzere kullanıcılar internet üzerinde gezinmelerini daha gizli hale getirmek için çeşitli yollara başvuruyorlar. Bu yolların başında ise VPN seçeneği geliyor.

Özellikle ülkemizde pek çok internet sitesinin yasaklı olması VPN uygulamalarına olan ilgiyi artırıyor. Kullanıcılar tarayıcılarına VPN uygulaması eklemek için çeşitli arayışlara giriyor. Ancak Opera’da böyle bir arayışa gerek olmadığını söyleyebiliriz. Opera, kullanıcıları için tarayıcının üzerinde dahili VPN uygulamasını bulunduruyor. Geliştirici ekip VPN eklentisini şimdi Android sürümü için hazırlıyor.

VPN Android Sürüme Geliyor

VPN Android Sürüme Geliyor

Tarayıcısında VPN özelliği olmasıyla tanınan Opera, bu eklentisini şimdi de Android uygulaması için test ediyor. Eklenti Android beta uygulaması için yayınlandı bile. Son yıllarda internetin mobil cihazlar üzerinden kullanımında hızlı bir artış yaşanması, Opera’yı böyle bir hamle yapmaya itmiş görünüyor.

Tarayıcının üzerinde gelen VPN’in ücretsiz olması kullanıcılar için ayrı bir rahatlık olmakta. Bilindiği üzere piyasadaki VPN uygulamalarının büyük çoğunluğu ücretli olarak sunulmakta. Bu uygulamaların ücretsiz sürümleri de bulunmakta ancak hız bakımından pek memnun ettiğini söyleyemeyiz.

Opera VPN’in Özellikleri

Opera VPN’in Özellikleri

Opera’nın VPN uygulaması, Avrupa, Amerika ve Asya kıtaları arasında seçim yapılmasına olanak sağlıyor. Eklentide ayrıca bununla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için en iyi bağlantıyı bulmalarını sağlayan optimal mod bulunuyor. Şirket açıklamasında VPN hizmetinin günlük kullanımın dışındaki durumlar için geliştirdiğini belirtiyor.

Geliştirilen VPN’in hızına dair bir açıklama yapılmazken, ne tür bir şifreleme yapıldığı ise bilinmiyor. VPN kullanan kullanıcıların, gizlilik konusunda ekstra dikkatli olması gerekiyor. Uzmanlar kredi kartı gibi önemli bilgilerini internet üzerinden kullanırken VPN eklentilerinin kapalı durumda olmasını öneriyor. Android için VPN uygulaması geliştiren Opera’nın bu özelliği iOS platformuna sunup sunmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum