Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

OpenSea Yaratıcıların NFT Oluşturma Sayısını Yeniden Sınırladı

NFT pazaryeri daha önce kullanıcıların tepki gösterdiği basım sınırlaması uygulamasını geri getirdi. Detaylar haberde…
OpenSea Yaratıcıların NFT Oluşturma Sayısını Yeniden Sınırladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük NFT pazarı olarak bilinen OpenSea, topluluk içerisindeki yaratıcıların tepkisini çekecek yeni bir karara imza attı. Mağaza kullanıcıların akıllı sözleşme kullanımı ie yaratabilecekleri NFT sayısını yeniden sınırlama kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde bununla ilgili bir karar alınmış ve ilgili sınırlama kaldırılmıştı. Twitter hesabından yapılan duyuru ile kullanıcıların koleksiyon başına 50 öğe ile en fazla 5 NFT koleksiyonu yapılacağı bildirildi.

OpenSea bu kararın yaratıcılardan gelen geri bildirimler incelendikten sonra alındığını belirtiyor. Şirket ayrıca kullanıcılardan yeni uygulamanın kendi faaliyetlerini nasıl etkilediğini geri bildirim olarak iletmesini talep ediyor.

NFT yaratıcıları, yeni karar nedeniyle tamamlanmamış koleksiyonlarının artık asla tamamlanamayacağını savundu. Yine de bu karar içerik oluşturucuların sınırsız koleksiyon yaratmalarının önünü tamamen kapatmıyor.

Yaratıcılar bu limiti aşmak için kendi akıllı sözleşmelerini kuıllanarak sınırsız NFT koleksiyonu yayınlayabilecek. OpenSea sınırlamaya neden olarak, aıllı sözleşmesinin kötüye kullanılması ve bu araçla oluşturulan öğelerin %80’inden fazlasının sahte, spam içerikler olduğunu bildiriyor.

Şirket bu kişileri caydırmak isterken, yaratıcıları desteklemek adına yeni çözümler üzerinde çalıştığını açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%