Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

OpenSea, NFT Marketindeki Fiyat Hatası Sonrası Listeleme Yöneticisini Güncelledi

Geçtiğimiz gün hackerların NFT’leri olduğundan çok daha ucuza almasına neden olan hata sonrası, OpenSea yeni bir güncelleme paylaştı. İşte detaylar…
OpenSea, NFT Marketindeki Fiyat Hatası Sonrası Listeleme Yöneticisini Güncelledi
Yorum

Dünyanın en büyük NFT mağazası olan OpenSea, geçtiğimiz gün kullanıcıları mağdur edebilecek bir hata ile gündeme geldi. Markette bulunan bir açık nedeniyle hackerlar, NFT’leri olduğundan çok daha düşük fiyat ile satın alabildiler.

Bu hatanın fark edilmesinin ardından, OpenSea yeni bir listeleme yöneticisi yayınladı. Hata nedeniyle ucuza satılan NFT’nin gerçek değerinin 1 milyon doların üzerinde olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz gün üç saldırgan bu hatadan yararlanmayı ve popüler NFT’leri daha eski, daha düşük fiyatlarla satın almayı ve büyük bir kâr için satmayı başardı.

OpenSea’den bir yetkili CoinDesk’e, bunun bir istismar ya da hata olmadığını, blockchain’in doğası gereği ortaya çıkan bir durum olduğunu söyledi.

Pazar yeri, bugün yeni bir listeleme yöneticisi başlattı ve bir kullanıcının tüm etkin olmayan listelerini gösteren ve her bir listeyi tek bir tıklamayla iptal edebilecekleri bir gösterge panosu ekledi.

Yapılan düzenlemenin şu an için yalnızca yeni kullanıcıların sorununu çözdüğü bildirildi. Geçmiş dönemde markette NFT’lerini listeleyen kullanıcıların halen benzer saldırılara karşı savunmasız olduğu belirtildi. Blockchain analiz şirketi Elliptic’e göre, bu hata yaklaşık 8 kere istismar edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu