Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

OpenSea NFT Hırsızlığına Karşı Yeni Politika Geliştiriyor

NFT mağazası OpenSea, son dönemde yaşanan varlık hırsızlığına karşı önlemlerini artırıyor. Detaylar haberde...
OpenSea NFT Hırsızlığına Karşı Yeni Politika Geliştiriyor
Yorum

Kripto para ekosistemi son dönemde NFT’lerin artan ilgisi ile karşı karşıya kalıyor. Bu durum kötü niyetli hareketleri de beraberinde getiriyor.

En büyük NFT pazarı olan OpenSea’nin en çok başını ağrıtan konular arasında çalıntı öğelerdeki artış yer alıyor. Şirket bu gibi durumların tekrarlanmasını önlemek adına ek önlemler alıyor.

OpenSea’dan yapılan duyuruda, çalıntı NFT’lerin satışına bilinçli bir şekilde izin verilmesinin yasak olduğu Amerika Birleşik Devletleri Yasaları’nın dikkate alındığı kaydedildi. Bazı durumlarda kullanıcıların çalıntı öğeleri bilmeden sattıkları vurgulanırken, bu kişilerin bile cezalandırıldığı belirtildi.

Daha önce yaşanan anlaşmazlıklarda polis raporlarından yararlanılıyordu. OpenSea’nin yaptığı güncelleme ile NFT platformundaki tüm çalıntı eşya raporlarını doğrulamak için bu yöntem kullanılacak. Platform yedi gün içinde bir polis raporu olmaması halinde, NFT’lerin ticaretine izin verecek.

NFT platformu ayrıca hırsızlık sorununu kökünden çözmek için başka çözümler bulmaya çalıştığını da vurguladı. Duyuruya göre şirket, tehdit ve hırsızlık tespitini otomatikleştirme üzerinde çalışıyor.

OpenSea, Haziran ayından bu yana kullanıcıları NFT dolandırıcılığına korumak için önlemlere ağırlık verdi. Şirket otomatik olarak şüpheli olarak işaretlenen NFT aktarımlarını gizliyor ve piyasada yalnızca meşru işlemlerin görünür olmasını amaçlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%