Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

OpenSea Pazarında 400 Milyon Dolarlık Ethereum Yakımı Gerçekleşti

Yakılan arzın %10'undan fazlası yalnızca bir web sitesi tarafından gerçekleştirildi.
OpenSea Pazarında 400 Milyon Dolarlık Ethereum Yakımı Gerçekleşti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

NFT pazarı OpenSea’de 100 bin Ethereum yakımı gerçekleştirildi. Bu güncel fiyata göre 400 milyon dolarlık ETH yakıldığı anlamına geliyor. OpenSea’nin yanma oranındaki kontrolü, Ağustos ayında başlayıp Eylül’deki zirvesiyle başlayan NFT rallisinden bu yana dokunulmaz oldu.

Ethereum NFT pazarına yaklaşan tek madeni para yakma kaynağı, günlük olarak yapılan ETH işlemleri idi. Güncellemeden önce, aynı miktarda madeni para, daha sonra bir borsada satacak olan madencilere aktarılacaktı.

Üst düzey madeni para yakım platformları arasında Uniswap, Tether ve MetaMask bulunuyor. Daha küçük yakımlar genellikle merkezi olmayan değişim yönlendiricileri, token ve takas protokollerinde gerçekleşiyor.

ETH yakım platformları
Kaynak: Ultrason.Money

Mevcut Ethereum ihracı, daha önce neredeyse %50 oranında azaltılan yılda 5,4 milyon Ethereum’da kalıyor. Şu anda yakma oranı yılda 3,2 milyon ETH’dir. Blockchain uzmanları Ethereum’un 2022’de daha sonra deflasyonist bir varlık olmasını bekliyor.

Ethereum haftanın ilk gününe yükselişle başladı ve 4.700 dolara kadar tırmandı. Kripto para birimi geçtiğimiz hafta 4.800 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. ETH’nin güncel piyasa değeri 550 milyar doların üzerinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın