Yatırım yapmaya başla!

Opel Geçmişin Güç Sembolü GSI’ı Insignia ile Tekrar Hayata Geçiriyor!

Opel'i orta sınıfta başarıyla temsil eden Insignia, 90'ların güç rüzgarı olan GSI'ın tekrar hayata geçirilmesiyle performans aracına dönüştürüldü. İşte detaylar...
Opel Geçmişin Güç Sembolü GSI’ı Insignia ile Tekrar Hayata Geçiriyor!

90’lı yılların o ünlü GSI‘larını bilmeyen yoktur! Opel markasıyla tanıdığımız bu seriler, gücün sembolü haline gelmişti. Ağırlıklı olarak Opel Vectra , Astra ve Corsa‘da yoğun olarak hissetmiştik. Ani bir kararla Opel, Insignia’larda performans kısmına OPC yerine GSI‘ların geçeceği bildirildi. Performans takımı adı altındaki GSI, tekrar Opel ile güçlü araç yapımına giriyor. GSI, 1997 yılında Alman markanın performans türevi olarak sahnelerde yerini almıştı.

Orta yaşlı insanlar istedikleri performansı Vectra‘dan, genç kesim ise Corsa ve Astra‘dan alıyorlardı. Opel’e bağlı bir takım olan GSI, şimdi ise en tepeden başlama kararı alarak, Insignia’yı kendine uyarladı. Kesintisiz güç mantığında hareket edilerek, motorun yanı sıra dış yapıya bodykit çalışmaları da dikkat çekici olmuş.

Gördüğümüz gibi karoseri ile Insignia’nın patlama zamanının geldiğini görüyoruz. Versiyon her ne kadar GSI olsa da OPC’nin havası halen sürüyor.

Insignia’nın ön kısmına baktığımızda tamponun geniş tutulup, köşe kısımlardan ek parçalarla kimliği belli oturtulmuş.

Profil kısmında biraz daha yoğunlaşan GSI, 20″ büyük jantlara yer vermiş. Performansa adapte edilen yürüyen ve süspansiyonları ile 10 mm daha alçak yapıya kavuşturulmuş.

Insignia GSI’ın arka görünümüne geldiğimizde bagaja entegreli, fazlasıyla sportif duran rüzgarlık koyulduğunu görüyoruz. Arka tamponda da standartların dışı çıkılarak hava kanallı ve ön tampon gibi geniş imal edilmiş.

GSI, Opel markası dışında performans firması olan Vauxhall versiyonu altında da üretilecek.

İç kısımda yine versiyona yakışır şekilde değişimlerde bulunulduğunu görüyoruz. Spor pedal takımı, GSI logolu spor koltuklar ve krom ağırlıklı malzeme yapısı dikkat çekiyor.

Insignia’nın asıl GSI olduğu kısım olan, motor ünitesine geliyoruz. Opel, 2.0 litrelik turbo beslemeli bir üniteyi Insignia’ya yerleştirmiş. Bu motordan elde edilcek güç 260 beygir ve 400 nm tork dur. OPC’nin 2.8’ne göre hacim düşük olsa da, performans bakımından daha iyi olacağı söyleniyor.

GSI versiyonun bir de dizel ünitesi gündemde. Yine 2.0L hacimli olan dizel motor, 210 beygir güç ve 480 nm tork sağlaması bekleniyor. Teknik veriler açıklanmasa da; Insignia GSI 6 saniye altında kalkış yapabileceğini düşünüyoruz.

Performans mantığı ile üretilen Insignia GSI’da Michelin ile ortak çalışılarak Pilot serisi lastikler koyulmuş. Ne zaman çıkacak sorusunu yanıtlamamız gerekirse; 14 Eylül‘de yapılması planlanan Frankfurt Uluslar Arası Otomobil Fuarı’nda ilk olarak dünya tanıtımı yapılacağı bildirildi.

2018 yılında ise Insignia’nın güç versiyonunu yollarda görebileceğiz. Belki daha ileri zamanlarda Astra ve Corsa modellerinin de GSI versiyonlarını görebiliriz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum