Yatırım yapmaya başla!

Opel Hızlı Bir Şekilde Modellerini 2021 Yılına Kadar Elektriklendiriyor!

Alman Opel, PSA'nın oluşturduğu planlara göre 2021 yılında 8 elektrikli modelle yoluna devam edecek!
Opel Hızlı Bir Şekilde Modellerini 2021 Yılına Kadar Elektriklendiriyor!

Opel, 2021 yılına kadar farklı modellerini elektrikli motorlarla ele alacağını söyledi. GM’de geçirdiği kötü günlerin ardından PSA Group üyesi olan Opel, yeniden yapılandırılarak, düzen içerisinde hayatına devam etmesi sağlandı. O yüzden en başta modelleri için bir fizibilite yapılarak, gereksiz olanlar kaldırıldı.

Fransız birleşimin Opel üzerine koyduğu hedeflerle birlikte, 2021 yılına kadar 8 modelinin elektrikli motorlarla destekleneceği aktarıldı. 8 model sadece önümüzdeki 2 yıllık zaman dilimi için ve planlar 2024 yılına kadar sürdürülecek. İşte detaylar;

Opel İcra Kurulu Başkanı konu hakkında açıklama yaptı.

Opel İcra Kurulu Başkanı Michael Lohscheller, “Tüm ürün portföyümüzü 2024 yılına kadar elektriklendireceğiz. Bu yıl Corsa-e ve Grandland X Hybrid4 ile çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra başka modeller de takip edecek” dedi.

Opel, önemli kısımlardan biri olan batarya ve enerji vereceği motor için ilk geliştirmesini yapmıştı ve bunu modelleri arasında dağıtmak zor değildi.

2019 model olarak gelen Corsa’nın 5. neslinde elektriğe geçilerek, “e” ibaresi isminin önüne eklenmişti. Alman markanın EV operasyonunda Vivaro Van aracının iki ayrı versiyon şeklinde olması ve Mokka X’e de verilecek olan elektrik motoru vardı.

Devamında ise Opel, Combo ve Combo Life modelini gösterecek. Astra’nın ise elektrikli versiyonunun yeni nesliyle birlikte gelmesi bekleniyor.

Lohscheller, “Bu ürün portföyü, Avrupa’daki iddialı gelecekteki emisyon hedeflerine ulaşmak için bizi mükemmel bir konuma getirecektir. Elektro-hareketlilik bu konuda vazgeçilmez bir bileşendir. Ancak ultra modern ve verimli yanmalı motorlarımız, Rüsselsheim’deki Yetkinlik Merkezindeki yakıt hücrelerine yönelik araştırmalarımız, şirketimizi sürdürülebilir ve geleceğe hazır hale getirme konusunda da önemli bir katkı sağlayacaktır.” dedi.

Bunların hepsinin gerçekleşmesini sağlayan elbette PSA. Fransız marka topluğu bazı modelleri ile Opel ürünlerini aynı platforma alarak yeniliklerinden yararlandırıyor. PSA Grup Peugeot, Citroen, DS ve Vauxhall markalarını 2025 yılına kadar elektriklendireceğini söylemişti. Ve bunların bazıları hibrit bazıları ise tamamı elektrikli modeller olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum