Yatırım yapmaya başla!

Altın Paritesi Yatay Seyrederken GBP/USD ve EUR/USD Primli

Küresel spot piyasalarda geri çekilmeler kaydedilirken paritelerde Altın yatay seyrediyor. Brexit gelişmeleri ışığında GBP/USD primli.
Altın Paritesi Yatay Seyrederken GBP/USD ve EUR/USD Primli

Ekonomik veri takvimi oldukça yoğun, ABD tarafında dayanıklı ürün siparişleri, haftalık işsizlik maaşı başvuruları, öncü endeks ve 2. el konut satışları piyasalar tarafından takip edilecek önemli veriler konumunda.

FED başkanlarının hem geçtiğimiz hafta hem de hafta başında yapmış oldukları açıklamalar nedeniyle FED’in 2019’da daha güvercin bir tavır içine girmesi beklenirken Aralık toplantısındaki olası faiz artış ihtimali de %70 seviyelerine gerilemişti. Dün hisse senedi piyasalarında yaşanan sert satış sonrasında ABD 10 yıllığına ve dolar endeksine alım gelmişti.

EUR/USD Yükselme Eğilimini Bozmuş Olabilir

EUR/USD'de Hareket Bozulmuş OlabilirYaklaşık 1 haftadır süren yukarı yönlü harekete ara veren EUR/USD paritesi işlem gününü 1.1370 seviyelerinden sonlandırmıştı. Bugün ise parite hafif değerlenme (%0.21) ile işlem görüyor ve 1,1393 anlık fiyatı ile 1,140 psikolojik sınırını test ediyor. 1,1440 ve 1,15 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalama takip edilecek önemli direnç noktaları olarak yorumlanıyor.

USD/JPY Psikolojik Sınır Hududundayken GBP/USD Primli

USD/JPY Psikolojik Sınır Hududundayken GBP/USD PrimliGeçen hafta Brexit konusunda sağlanan mütabakatı kabineye kabul ettiren ancak sonrasında gerçekleşen istifalarla siyasi kariyerini de zora sokan Theresa May şimdilik kaostan çıkmış gibi duruyor.

GBP/USD paritesi de dolara kazanımlarına paralel olarak yaşadığı kaybın ardından bugün hafif primle işlem görüyor ve 1.28 psikolojik sınırının hemen üzerinde (1.2807) tutunmaya çalışıyor. 1.2855 ve 1.2900 psikolojik sınırı parite için gün içerisinde takip edilecek direnç noktaları olarak öne çıkıyor. 1.30 ve 1.3018 seviyesinde bulunan 100 ve 50 günlük hareketli ortalamalar ise oldukça önemli direnç noktaları olaraktkarşımıza çıkabilir.

USD/JPY ticaret savaşları söylemlerinden çok da etkilenmesi ve hafif primle 113.00 psikolojik sınırını test ediyor, ABD hisse senedi piyasalarında yaşanan sert satış baskısı sonrasında güvenli liman arayışı içerisinde olan yatırımcıların etkisiyle 114.00 seviyesinden geri çekilme izlemiştik.

112.91 seviyesinde bulunan 50 günlük hareketli ortalama parite için ilk ve en önemli direnç noktası konumunda, sonrasında ise 113.20 seviyeleri gündeme gelecektir. Olası bir geri çekilmede ise 112.44 seviyesi ilk destek noktası, sonrasında ise 112 seviyesinde bulunan 100 günlük hareketli ortalamaya kadar önemli bir destek noktası yok.

XAU/USD Dar Bantta

XAU/USD Dar Bantta Hareket EdiyorABD ile Çin arasında G20 zirvesinde yapılması planlanan ticaret anlaşması öncesinde taraflar arasındaki söylemler sertleşmeye devam ediyor. ABD Ticaret Temsilciliği fikri mülkiyet konusunda Çin’in suçlu olduğunu söylerken Çin’in adil olmayan ve sebepsiz uygulamalarından vazgeçmesi gerektiği bildirildi.

XAU/USD  oldukça dar bir bantta ve hafif primle 1.223 dolar seviyelerinden işlem görüyor, 50 ve 100 günlük hareketli ortalamanın kesişmek üzere olduğu 1.213 dolar seviyesi değerli metal için en önemli destek noktası konumunda, öncesinde ise 1.218 dolar seviyesi destek noktası olarak gün içerisinde takip edilecektir. Yukarıda ise 1.227 dolar seviyesi ilk direnç noktası olarak gözlemleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum