Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ons Altın Varyant Belirsizliğiyle 1780/90 Dolarda Fiyatlanıyor

Ons altın bugün 1800 dolar altında kalsa da pozitif bölgede hafif artıda fiyatlanıyor.
Ons Altın Varyant Belirsizliğiyle 1780/90 Dolarda Fiyatlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ons altın bugün yine 1800 dolar altında seyrediyor. Omicron endişeleri piyasaları yönlendiren başlıca faktör olmaya devam ediyor. Dün en 1783 dolarda işlem gören ons altın, bugünkü seansa yatay başladı. Hafif hafif artıda ilerleyen sarı metal, en yüksek 1796 dolara çıkarken 1780 doları kıramadı.

TSİ 09.27’de yüzde 0,53 artıda işlem görürken gün içi hareket aralığı 1782 – 1796 dolar oldu. Yükselişin sürmesi durumunda ons türü altın için ilk teknik direnç noktası 1798 dolara işaret etti.

Altı haftalık bazda yüzde 0,15 artıda dururken diğer göstergelerde de yataya yakın performans sergiledi.
Ons Altın 1780-90 Dolar
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Yıllık getiri yüzde 1’e geriledi. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Omicron varyantını endişe verici olarak nitelendirirken bunun çok yüksek küresel bir risk oluşturduğunu söyledi. Piyasalar, riskli varlıklardan kaçarak güvenli limanlara sığındı.

Ancak ABD Başkanı Joe Biden Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD’nin şu an için kısıtlama veya daha fazla seyahat yasağına başvurmak zorunda kalmadan Omicron’un potansiyel yayılmasını kontrol etmek için iyi bir konumda olduğunu söyledi.

FED Başkanı Jerome Powell ise dün Kongre ifadesinde yeni varyantın ekonomi için bir tehdit oluşturduğunu dile getirdi.

GCM Yatırım günlük analizinde; “1780 – 1788 bölgesi önemli olmakla birlikte kıymetli maden ilgili bölge üzerinde pozitif reaksiyonuna kaldığı yerden devam etmek isteyebilir, bu düşünce ile 1800 başta olmak üzere 1810 ve 1818 seviyelerine doğru yükselişler izlenebilir” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu