Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Öneri Kabul Edildi! Gayrimenkul Şirketinden Temettü Yok

Net karı olmadığı için temettü ödemesi yapmayacağını duyuran şirketin bu kararı genel kurul tarafından onaylandı. Detaylar haberde...
Öneri Kabul Edildi! Gayrimenkul Şirketinden Temettü Yok
HABER GİRİŞ

Şirketlerin temettü açıklamaları yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Konuya yönelik açıklama bugün Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’den geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamayı yaptı.

Nurol GYO, yakın bir zamanda geçen yıl yasal kayıtlara göre net dağıtılabilir dönem karı bulunmadığı gerekçesiyle temettü ödemesi yapmayacağını açıklamıştı.

Yapılan açıklamada söz konusu kararın yönetim kuruluna sunulacağı bildirilmişti. Bugün yapılan KAP bildiriminde “Yönetim kurulunun kar dağıtımı yapılmamasına ilişkin önerisi genel kurulda kabul edilmiştir.” açıklaması yer aldı.

Şirketin borsada işlem gören (NUGYO) hisseleri Mart ayının başında yabancıların en çok alım yaptığı hisseler arasında yer almıştı.

Nakit Kar Payı Ödeme Tutarı Nurol GYO
Kaynak: KAP

NUGYO hisseleri güne düşüş seyrinde başladı. Günlük bazda yüzde 2’den fazla değer kaybeden hisseler açılışı 7.08 TL’den yaptıktan sonra kapanışı 6,93 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner
Nurol GYO Grafik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler yatırımcıya aylık bazda yüzde 2’ye yakın, haftalık bazda ise yüzde 2’den fazla kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.