Yatırım yapmaya başla!

OnePlus Avrupa Ofislerindeki Çalışan Sayısını Azaltıyor

Çinli teknoloji şirketi OnePlus, Avrupa’daki çalışanların büyük bölümünü işten çıkarmaya başladı.
OnePlus Avrupa Ofislerindeki Çalışan Sayısını Azaltıyor

Son yıllarda Çin’in yükselen akıllı telefon üreticileri arasında OnePlus’ı gösterebiliriz. Fiyat performans ürünleri ile dikkat çeken teknoloji devi, geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi OnePlus 8 Pro modelini tanıtmıştı. Telefonun tanıtımı sonrası bir YouTube yayıncısı parçalarına ayrılma videosu çekti ve telefonun iç donanımını merak edenlere gösterdi. Şirket bu sefer Avrupa’daki çalışanlarını ilgilendiren farklı bir gelişme ile gündeme geldi.

Şirketin dünyanın pek çok farklı bölgesinde çalışma ofisleri bulunuyor. Yapılan açıklama ile Avrupa’daki bazı bölgelere özel işten çıkarmaların yapılacağı duyuruldu. Teknoloji devi alınan kararın stratejik olduğunun altını çiziyor. Kıtanın en büyük ülkeleri olan Avrupa, Birleşik Krallık ve Almanya gibi yerlerde ekiplerin daraltıldığı öğrenildi.

OnePlus’ın Avrupa Kararı

OnePlus’ın Avrupa Kararı

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Avrupa’daki çalışan sayısının yüzde 80 oranında azaltıldığı belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl İspanya ve İtalya ofislerinde de benzer bir karar alındığı biliniyor. Şirket yetkilileri Avrupa’nın kendileri için önemli bir pazar olduğunu ancak yapılan işten çıkarmaların yeniden yapılandırma kapsamında olduğunu belirtiyor. Bununla beraber bazı bölgelerde yeni işe alımlar yapıldığına dikkat çekiliyor.

Hangi bölgelerde işe alım yapıldığını açıklanmadı. İşten çıkarılan ve işe alınan çalışan sayısına dair bir bilgiye de yer verilmedi. Daha önce yapılan açıklamalarda OnePlus’ın Çin dışındaki ofislerde 2 bini aşkın çalışanı olduğu belirtilmişti. Halihazırda çalışan Finlandiya, Danimarka ve Hollanda gibi ülkelerde herhangi bir çıkarma işlemi gerçekleşmedi.

OnePlus yetkililerinin açıklamalarına bakıldığında işten çıkarmaların Corona virüsü ile bir alakası olmadığı anlaşılıyor. Yapılan işten çıkarmalar sonrası OnePlus’ın Avrupa’daki merkezi Helsinki olarak belirlendi. Daha önce bu merkez Londra idi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum