Paylaşım

12. Nesil Corolla Japonya’nın En İyi Dergisinde Görüldü!


 

Dünyanın en çok satan otomobili Corolla, Japon bir dergide net bir şekilde paylaşıldı. İşte detaylar...

Sıranın artık Corolla’ya geçtiğini ve açıkçası nasıl olacağını merak ediyorduk. Japon dergisinin ön sayfalarında yer alan görseller, Axio olarak da geçen Corolla’nın son kasasını işaret ediyor. Amerika pazarında geçtiğimiz haftalarda yollara çıkartılan 2019 Corolla Hatchback’in yapısını özel tasarımcılar zaten kafalarında oluşturmuştu. Şimdi gelinen noktada ise tahminlerin doğru olduğunu ve aynı şekillerin verildiği, Auris ile aynı yapıyı paylaştığını görüyoruz.

Sıklıkla görmediğimiz bir şey de, daha gösterimi olmayan bir arabanın otomobil dergisinde çıkması. Hatırlarsanız Subaru Forester’da ilk Japon bir dergide gösterilmişti.

Toyota’nın iyi beslediği yeni platformundan, görüldüğü gibi Corolla’da yararlandırılmış.

Bazen ülke pazarlarına göre görsel açıdan değişimler olsa da ön kısımda çoğu unsurun markanın yeni aldığı mantıkta ilerlenildiğini gösteriyor.

Farklar var yalnız çok az kısmında. O da Auris’in ızgara kısmının tamamına verilen açıklığın Corolla’da biraz daha az olması.

Aynı zamanda derginin başka bir sayfasında wagon tipi de dikkatimizi çekti.

Bakış açısının eskisine göre aynı sertlikte olduğu ve far ile Led aydınlatmaların duruş biçimlerinin değiştirilmesi, ortama güzel bakışlar veriyor. Yine wagon tip, arka kısımda farklı olduğunu hissettiriyor.

Aslında Corolla Hatchback’in arka stop far tasarımları wagona bozulmadan uygulansa, daha güzel görüntü olacağını düşünüyorum.

Son jenerasyonla arka kısmının Japon stillerine dönüşünü görüyoruz.

Yer yüzününde bulunan sayıca en çok otomobil olan Corolla modeli, benimsenen karoser yapısını 11. neslinde almıştı. Bunun üzerine yapılan geliştirme ve değişimlerde tamponun büyük tutulup, bu sefer stopların daha dar formda yapılmış olduğunu görüyoruz.

Resimlerden tam belli olmasa da zeminin siyah olması ve ince farların duruşu bana 1996 – 2001 yılları arasında üretilen XV20 Camry‘i hatırlattı. Yani biraz Amerikan! Eğer ki Japon bir dergide bu gösterildiyse kısa süre sonra en net halleriyle karşılaşacağız demektir. Sizlere, 12. nesil Corolla‘nın detayları çıktıkça aktaracağız.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın