Yatırım yapmaya başla!

Ölümsüzlük Mantarı Üretimi Yapan Şampiyon Kadın Girişimci!

Türk kadınının her şeyin üstesinden geleceğini söyleyen girişimci Reyhan İşcan, başarısı ile takdir ediliyor. İşte şampiyonlar şampiyonu mantar üreticisinin hikayesi…
Ölümsüzlük Mantarı Üretimi Yapan Şampiyon Kadın Girişimci!

Girişimci kadınların sayısı her geçen gün biraz daha artarken, onların hikayelerini paylaşmaktan gurur duyduğumuzu belirterek başlayalım. Zira bu başarıların hepsinin ardında farklı farklı öyküler, ilham alınacak farklı noktalar bulunuyor. Mesela; hobi olarak başladığı işi başarılı bir girişime dönüştüren Nilgün Kayıran, sevdiği işi yaparak para kazanmak isteyenlere cesaret vermekte!

Hasta kızına özel yemek hazırlayan girişimci anne ise hayatındaki engelleri bir fırsata dönüştürmek isteyenler için örnek teşkil etmekte! Anlayacağınız; etrafımızda ilham alınacak pek çok başarılı insan bulunuyor. Tam da bu noktada, sizlere ölümsüzlük mantarı yetiştiricisi 3 çocuk annesi Reyhan İşcan’dan bahsetmek istiyorum. İşte detaylar…

Eskişehir’de yaşayan evli ve 3 çocuk annesi kadın, iş hayatına doğru ilk adımını 2013 yılında atmış.

Eskişehir’de yaşayan evli ve 3 çocuk annesi Reyhan İşcan

Kaldı ki Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması’na katılarak kesinlikle doğru bir şey yapmış. Zira İşcan’ın “istiridye mantarı üretme” projesi ona şampiyonluğu ve yanında da 50 bin liralık hibeyi getirmiş.

Aldığı parayla 200 metrekare alanda istiridye mantarı üretmeye başlayan kadın girişimci, 2014’te de Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması Şampiyonlar Şampiyonu yarışmasına katılmış.

Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması Şampiyonlar Şampiyonu

İkinci kez şampiyon olduğu yarışmanın ardından yeniden 50 bin liralık hibe almış.

Ve bununla da Uludere Mahallesi’nde reishi mantarı üretmeye başlamış. Bilmeyenler için reishi mantarının Uzak Doğu’da ölümsüzlük mantarı olarak ifade edildiğini ve 200 yıldan uzun süredir bitkisel tedavi yöntemlerinden kullanıldığını belirtelim.

Hatta bu mantar, eski zamanlarda yalnızca imparatorlar ve yakınları tarafından kullanılabiliyormuş.

Reishi mantarının faydaları

Zaten son 30 yılda, doğal ortamda çok zor ve uzun yıllar içinde yetişen reishi mantarıyla ilgili pek çok çalışma yapılmış. Üretim teknikleri geliştirilen ölümsüzlük mantarı bugün, HIV, kanser, diyabet, tansiyon, kalp rahatsızlıkları, kısırlık ve daha bir sürü hastalığın tedavisi için ilaç yapımında kullanılıyor.

Neticede, Reyhan İşcan kurduğu tesiste yılda 200 kilogramlık reishi mantarı üretiyor ve kilosunu 1.500 ila 2.000 lira arasında fiyattan satıyor.

Reyhan İşcan reishi mantarı kilosu 1.500 - 2000 liradan satıyor

Ayrıca diğer tesisinde de 4 ton istiridye mantarı yetiştiriyor. Kadınlara yönelik destek amaçlı eğitimler verdiklerini belirten İşcan, reishi mantarını daha fazla insana ulaştırmak için de ürünlerini tanıtmaya çalıştıklarını belirtiyor.

Yıllardır mantarlara karşı özel bir ilgisi olan kadın girişimci, katıldığı yarışmalar sayesinde hayallerini gerçeğe dönüştürdüğünü dile getiriyor. Ve “Kadınlarımız küçük bir destekle üretici olabilir. Türk kadını her şeyin üstesinden gelir.” sözleriyle diğerlerine de cesaret veriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum