Yatırım yapmaya başla!

Olumlu Müzakere Sürecinin Ardından GBP/USD, Spot ve Vadeli Petrol Değişimleri

Son zamanlarda dünya genelinde yakından takip edilen ABD Çin müzakere gündemindeki olumlu sonuçlar ışığında pariteler, altın ve petrol ürünlerindeki hareketlerin değerlendirilmesi.
Olumlu Müzakere Sürecinin Ardından GBP/USD, Spot ve Vadeli Petrol Değişimleri

GBP/USD paritesinde devam eden Brexit belirsizliğine karşılık Başkan Theresa May’in 29 Mart AB’den çıkışın son tarihinden önce anlaşmayı İngiliz Parlamentosu’na sunması beklenmekte. Paritede hareketlenmenin kazanım bölgesinde görülmesi dikkat çekerken 1,3090 seviyesine ulaşan grafikler hafif gevşeme ile 1,3075 civarına geri çekilmişti. Gelişmenin ardından tekrar yukarı yönde hareket eden GBP/USD 1,3091 seviyesinde %0.30 prim ile işlemlerine devam etmekte.

Brent Petrol bugün %0.45 değer kaybederek 66,82 seviyesine geriledi. Mayıs vadeli (LCOK9) Brent Petrol fiyatlaması varil başına 67,03 $’ye düşerken, Nisan vade West Texas Intermediate (CLJ9) %0.35 kayıp vererek 57,06 $/p seviyesinde işlem almakta. Emtiadaki değer kaybı, arz fazlası kaynağında değerlendirilirken, ABD tarafında artan petrol ihracatına karşılık Ortadoğulu üreticilerin fiyatları esnettiği dikkat çekti.

Japon Yen’inde Negatif Ayrışma Sinyali

G10 Para Birimleri Primlenirken USD/JPY Düşüş GösteriyorRisk iştahındaki artış küresel piyasaların yeşil hareketine destekçi olurken gelişmekte olan ülke birimlerinde daha kuvvetli bir yansıma görülebilir. G10 para birimleri ABD Dolarına karşı değer kazanırken, bölgesinin güvenilir liman arzı olan Japon yeni kısmi bir kazanım göstermişti ancak yatay bir seyirin hakim olduğu paritede negatif taraflı bie hareket gözlenebilir. 

Günlük hareket marjları 110,58-110,86 seviyelerinde kaydedilen USD/JPY paritesi an itibarıyla %0.02 kayıp vererek, 110,66’da grafikleniyor. 111,02 seviyesinde beliren 200 günlük hareketli ortalama Yen’in primlenmesinde görülebilecek bir direnç olarak değerlendirilebileceği gibi, aşağı yöndeki ağırlığın artması halinde 110,00 eşiğinin altında 109,78 desteği ile karşılaşılabilir.

Güvenilir Liman Arzı

Altın Paritesi Geçtiğimiz Hafta Priminden Sonra Geri ÇekildiDeğerli metal altın %0.04 prim ile pozitif bir ayrışma gösterme sinyalleri veriyor. Geçtiğimiz günlerde 1.305 $’da işlem görürken ani bir değerlenme gösteren XAU/USD 1.330 $ seviyesini aşmıştı. ABD-Çin müzakerelerinden olumsuz sonuç bekleyen bir grup yatırımcının sığındığı güvenilir liman arzı, bozulacak risk iştahı ile artacak riskin fiyatlandığı bu harekette iyi bir getiri elde etmişti.

Parite haftanın ilk işlem gününde 1.328,26 $’den fiyatlanmakta. 1.301 bandında 40 günlük hareketli ortalama müzakerelerin olumlu sonuçlanması nedeniyle, sert bir geri çekilme başlığında karşılaşılabilecek bir destek olabilir. Altında 14 günlük RSI indikatörü 60 seviyesinde ve alım bölgesinde dalgalanmakta.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum