Yatırım yapmaya başla!

Olduğundan Daha Genç Görünen Mutlu İnsanların Küçük Sırları

Olduğundan Daha Genç Görünen Mutlu İnsanların Küçük Sırları

Günümüzde insanların takıntı yaptığı konulardan bir tanesi de olduğundan daha genç görünme meselesi. Yani sanıyorum ki hepimiz bu durumun farkındayız. Baksanıza; insanlar yaşlılık karşıtı kremlere, losyonlara, kürlere vs. para harcarken keselerinin ağzını nasıl da açıyorlar. Daha da garibi; kişilerin daha genç görünmek için hiç düşünmeden bıçak altına yatmaları! Sonuçta; estetik merkezlerinin bir ekmek fırını kadar işlek olduğu düşünülürse, durumun ne kadar vahim olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz. Ama bir dakika! Şimdi ben neden bunlardan bahsediyorum ki? Konuşacak başka bir şey yok mu da milletin genç görünmek için neler yaptığını anlatıyorum?

Durun durun! Bu sözlerimle nereye varmak istediğimi hemen açıklıyorum. Evet, olduğundan genç görünmek pek çok kişinin merakla yaklaştığı bir konu! (Ek bilgi: Saçma sapan kılıklara bürünerek yaşını büyütmeye çalışan gençler dışında kalan herkesin.) Ama bir de bu konuyu diğerleri gibi çaba sarf etmeden halledenler var. Daha mı açık olayım? Tamam! Öyle pahalı yaşlılık karşıtı kremleriyle ya da estetik operasyonlarıyla falan değil de sahip oldukları küçük sırlarla olduğundan genç görünmeyi başaranlardan bahsediyorum. Hani kaç yaşında olduğunu söylediğinde adeta şok olduğumuz; “hayatta inanmam, kimliğine bakacağım” gibi sözlerle şaşkınlığımızı belli etmeye çalıştığımız kişiler var ya, işte tam da onları anlatmaya çalışıyorum. Günümüzün popüler gençleşme yöntemlerini kullanmayan ama yine de yaşıtları arasında fark edilir derecede genç görünen kişileri vurguluyorum. Ve kimlerden bahsettiğimi anladığınıza göre devam ediyorum.

Evet, hepimizin bildiği gibi bazıları için “hiç yaşını göstermiyor” deriz. Eminim; sizin etrafınızda da böyle kişiler vardır. Hatta belki siz de onlardan biri olduğunuzu düşünüyorsunuzdur. Sonuçta; kimilerine göre irsı kimilerine göre ise yaratılış meselesi olan bu genç görünme konusu, herkesin dikkatini çekmektedir. İyi hoş da, hala konuya giremedim değil mi? Tamam, kısa kesiyor ve sonuca balıklama dalıyorum. Diyeceğim o ki; hemen şimdi size olduğundan daha genç görünmeyi başaran kişilerin küçük sırlarından bahsedeceğim. Onların yaşlılık karşıtı kremlerinin de botokscularının da dünyanın en ucuz ve en kolay elde edilebilir şeyler olduğunu anlatacağım. İnanmıyor musunuz? O zaman okumaya devam edin ve olduğundan genç görünmeyi başaran kişilerle aşağıdaki özelliklerin ne kadar bağdaştığını anlayın. Çünkü yaşını göstermeyen kişiler, bu niteliklerini kesinlikle ama mutlu olma yeteneklerine borçlular!

Paraya Çok Fazla Önem Vermiyorlar!

Paraya Çok Fazla Önem Vermiyorlar!Ne paraya ne de paranın satın alınabildiği diğer şeylere önem vermiyorlar. Daha doğrusu; parayı bir amaç olarak değil de bir araç olarak görebiliyorlar, diyeyim. Materyallerin kişiyi mutlu da mutsuz da etmemesi gerektiğinin farkındalar. Lüks evlerden, pahalı eşyalardan, son model otomobillerden medet ummuyor, gülebilmek için bunlara sahip olmayı beklemiyorlar. İşte bu yaklaşımları sayesinde de parayla güzelleşip gençleşmeye çalışanlara göre çok daha başarılı oluyorlar. Dilerseniz; buradan paranın değil de hayallerin peşinden koşmanın neden daha mantıklı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Hayatı Olduğu Gibi Kabulleniyorlar!

Hayatı Olduğu Gibi Kabulleniyorlar!Şikayet etmiyor, başlarına gelen iyi şeylerin de kötü şeylerin de bir nedeni olduğuna inanıyorlar. Başka yaşamların başka yaşayanları olmak gibi saçma sapan hayaller kurmuyor, sahip olduklarıyla yetinmeyi biliyorlar. İşte bu nedenle de dünyanın en mutlu insanları gibi görünmeyi başarıyorlar. Hem ruhen hem de bedenen genç kalmayı başaran bu kişiler, hayata karşı durmak yerine onu her şeyiyle kucaklamanın mükafatını da fazlasıyla görüyorlar.

Sağlıklı Yaşamaya Özen Gösteriyorlar!

Sağlıklı Yaşamaya Özen Gösteriyorlar!Evet, pek çoğunun özel diyetisyenlerle, özel antrenörlerle yaptığı şeyi kendi başlarına yapan mutlu insanlar, doğal olarak yaşlarını göstermiyorlar. Kötü alışkanlıklara sahip olmayan, beslenmesine, uykusuna dikkat eden ve hem zihnin hem de bedenin en büyük düşmanı olan stresten uzak duran bu gençlik uzmanları, çoğunluğun umursamadığı sağlıklı yaşam felsefesi sayesinde yine kazanıyorlar. Anlayacağınız; olduğunuzdan daha genç görünmek istiyorsanız, güzellik merkezlerine tonlarca para saçmak yerine sağlıklı yaşamak için çaba harcamalısınız. Emin olun ki bu yöntemle çok daha kalıcı çözüm elde etmiş olursunuz.

Yoğunlaşma Konusunda Başarılılar!

Yoğunlaşma Konusunda Başarılılar!Hani en başta da dedin ya! Olduğundan genç görünmeyi başaran insanların en büyük sırrı mutluluk diye! Günümüzdeki çoğunluğun aksine onlar mutluluğun formülünü bulmuş diye! İşte tam da bu noktada; yani onların sahip olduğu alışkanlıklar arasında, yoğunlaşma konusundaki başarıları da var diyorum. Diğer bir deyişle genç görünmeyi başaran kişiler bu özelliklerini yoğunlaşma konusundaki yeteneklerine de borçlular. Çünkü yaptıkları işe odaklanmayı biliyorlar. Diyelim ki; mesai saatleri içerisindeler. Durum böyleyken; gerçekten de mesai saatleri içinde olmayı biliyorlar. Problemlerin zihinlerini kurcalamasına izin vermiyor, kendilerini yaptıkları işe vererek mutlu olmayı başarabiliyorlar. Deyim yerindeyse; çoğumuzun yaptığı gibi aynı anda zihnen başka bedenense bambaşka yerlerde bulunmuyorlar.

Keyif Aldıkları Şeyleri Yapıyorlar!

Keyif Aldıkları Şeyleri Yapıyorlar!Olduğundan genç görünmeyi başaran kişilerin bir diğer güzellik sırrı da bu! Yani onlar keyif aldıkları şeyleri yapmayı biliyorlar. Hatta daha açık olmak gerekirse, keyiflerin kahyalarına göre yaşıyorlar. İş çıkışında dışarıda mı takılmak istiyorlar? Hafta sonunda balığa çıkmanın iyi fikir olduğunu mu düşünüyorlar? Yağmuru koca bir demlik çay eşliğinde evlerinden mi izleyecekler? Kısacası; onlar kendilerini mutlu edecek şeylerin neler olduğunu biliyor ve istisnasız her gün bir tanesini yapmak için zaman ayırıyorlar.

Küçük Mutluluklara Karşı Gözlerini Kapatmıyorlar!

Küçük Mutluluklara Karşı Gözlerini Kapatmıyorlar!Olduğundan daha genç görünmeyi başaran mutlu insanlara bir bakın. Onların içindeki yaşama sevincini, hayattan ne kadar keyif aldıklarını görün. Yüzlerinde olan gülümsemenin sahiciliğini, mutluluğu üzerlerinde nasıl güzel taşıdıklarını anlamaya çalışın. Sonra da bu yetenekten yoksun olanlara bir bakın. Mahkeme duvarı misali suratlar ve ruhsuz bedenlerle ortalıkta dolaşanları tek tek inceleyin. Emin olun, aralarındaki büyük farkı siz de göreceksiniz. Mutluluğun kişiyi sadece ruhsal olarak değil bedensel olarak da gençleştirdiğini, güzelliğin nasıl farklı bir anlam kazandığını siz de anlayacaksınız.

Günlük hayatta karşılaşabileceğiniz küçük mutluluk kaynakları nelermiş, buradan öğrenin!

Hayvanlarla, Bebeklerle ve Yaşlılarla Vakit Geçirmenin Önemini Biliyorlar!

Hayvanlarla, Bebeklerle ve Yaşlılarla Vakit Geçirmenin Önemini Biliyorlar!Evet, mutlu olmayı iyi bilen bu sayede de ne ruhen ne de bedenen yaşlanmayan insanların yaptığı bir diğer şey de bu! Onlar hayata dair her şeyi seviyorlar ama bazı şeylere karşı daha ilgililer. Mesela; hayvanlar, bebekler ve yaşlılarla vakit geçirmeyi çok seviyorlar. Onların adeta mucize gibi çevrelerine yayılan enerjilerinden faydalanmayı biliyorlar. Bebeklerin masumiyetine bakarak dünyanın ne kadar güzel olduğu gerçeğini bir kez daha görüyor, yaşlılarla zaman geçirerek hayatın kısalığına bir kez daha şahit oluyorlar.

Kendileriyle Dalga Geçiyorlar!

Kendileriyle Dalga Geçiyorlar!Onlar genellikle kendileriyle dalga geçiyorlar. Mizah yönleri gayet güçlü olan bu kişiler zayıf yanlarıyla ve başarısızlıklarıyla alay etmeyi biliyorlar. İşte bu nedenle de çoğumuzun yaptığı gibi mutsuzluk çukurunun içine düşmüyor, hayatı fazla ciddiye almamak gerektiğini biliyorlar. Örnek vermek gerekirse; patrondan laf işittikleri için bir köşeye çekilip günlerce kara kara düşünmüyorlar. Ya da kendini bilmezin biri onlara yetenekleriyle ilgili olumsuz şeyler söyledi diye, kendilerini suçlamıyorlar. Bütün bunları umursamadıkları için değil belki ama kendileriyle barışık oldukları ve üzülmenin onlara bir şey kazandırmayacağını bildikleri için bu tavrı takınıyorlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum