Yatırım yapmaya başla!

Velileri Sevindirecek Uygulamayla Okul Kantinlerinde Nakit Kullanımı Sona Eriyor!

Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu (TKİEDF) Başkanı Vahap Osmanoğlu, okul kantinlerinde kart uygulamasına başladıklarını açıkladı. Detaylar haberimizde;
Velileri Sevindirecek Uygulamayla Okul Kantinlerinde Nakit Kullanımı Sona Eriyor!

Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu (TKİEDF) Başkanı Vahap Osmanoğlu, velileri sevindirecek duyuruyla dikkat çekti. Buna göre TKİEDF Başkanı, velilerin çocuklarının harcamalarını takip edebilecekleri ve kantinlerde nakit kullanımını kaldırmayı amaçladıkları kart uygulamasına geçtiklerini açıkladı.

Kantinlerin 2018 – 2019 eğitim öğretim dönemine hazır olduğunu ve gerekli denetlemelerin yapıldığını söyleyen Osmanoğlu, yeni uygulamayla velileri endişelendiren pek çok tehlikenin önüne geçileceğini dile getirdi.

Öğrencilerin yalnızca kantinlerde kullanılabilecek kart uygulaması sayesinde, nakit taşımak durumunda kalmayacakları bildirildi.

Papara Card Uygulaması Dönemi BaşlıyorYeni uygulamanın güvenlik için önemine vurgu yapan Osmanoğlu; öğrencilerin kötü alışkanlıklar edinme, gasp edilme gibi velileri her zaman tedirgin eden tehlikelerden korumayı amaçladıklarını aktardı. Kartların yalnızca kantinlerde geçeceği, velilerin ücretsiz kartları kantinden alarak harcama limiti oluşturabilecekleri, ayrıca isteyenlerin kartları dışarıda kullanıma da açabilecekleri belirtildi.

Papara Card denilen dijital ödeme sisteminin 17 Eylül’de 500 pilot okulda uygulanmaya başlayacağı kaydedildi.

Papara Card Uygulaması 500 Pilot Okulda BaşlıyorTKİEDF Başkanı Osmanoğlu açıklamasında ayrıca, 500 pilot okulun ardından önce İstanbul’da sonrasında da tüm Türkiye’de sistemin hayata geçirileceğini ifade etti. Uygulamanın çocuklar için para taşımaya kıyasla çok daha hijyenik olduğunu söyleyen Osmanoğlu, velilerin kart sayesinde çocukların alışverişlerini cep telefonlarından takip edebilecekleri bilgisini de paylaştı.

Kart limitinin velinin isteğine göre ayarlanabileceği, isteyenin 5 isteyenin 50 lira yükleyebileceği belirtilirken çocukların temassız bir şekilde alışveriş yapacağı bildirildi.

Veliler Öğrencilerin Harcamalarını Takip EdebilecekAyriyeten kantincilerin de uygulamayla ilgili memnun oldukları, bu sayede zaman kazanacakları söylendi. Öte yandan, Türkiye genelinde 60 ila 70 bin civarında kantin bulunduğunu belirten Osmanoğlu, bakanlığın yeni bir genelge yayınladığını ve 81 ilde uygulanacak bu genelge ile kantinlerin daha modern hale geleceğini dile getirdi.

Kantin alanlarının küçük olduğunu söyleyen Osmanoğlu; “Çocukların oturma yeri, dinlenme yeri, kantincinin üretim yapabilmesi için bütün imkanlar bu yönergede sağlanmış oldu” diyerek en az 2 yıl içinde Türkiye’deki tüm kantinlerin aynı standartlara kavuşacağını bildirdi. ANTALYA Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen de kent genelinde okul kantinlerini denetlediklerimi, olumsuz bir durumla karşılaşanlardan Alo 174’e şikayette bulunmalarını istedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum