Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oktay: Evim Yuvan Olsun Kampanyasını Başlatıyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, depreme yönelik çalışmalar hakkında bilgi vererek, "Evim Yuvan Olsun" kampanyasını başlattıklarını söyledi. Detaylar haberde...
Oktay: Evim Yuvan Olsun Kampanyasını Başlatıyoruz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, deprem bölgelerindeki çalışmalara yönelik son bilgileri aktardı. AFAD’da açıklamalarda bulunarak amaçlarının çalışmaları kamuoyuna en şeffaf şekilde açıklamak olduğunu söyledi.

Sahadaki çalışmalar hakkında konuşan Oktay, “ 76 bin 97 emniyet personelimiz, 64 bin 728 jandarmamız 41 bin 149 TSK’dan olmak üzere toplam 181 bin 423 güvenlik görevlimiz karada görev yapmakta. Sahil güvenlik ve yerel kuvvetlerimiz de ayrıca hizmette. Hepsine yürekten teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

“İlk Günden Beri Deprem Bölgesindeyiz”

Enkazların hemen hemen hepsine ulaştıklarını söyleyerek, çok dikkatli olarak enkaz kaldırmaya başlayacaklarını bildirdi. Bazı iddialara yönelik konuşan Oktay, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte ilk günden beri deprem bölgesinde olduklarını dile getirdi.

İlk gün hava şartlarının helikopterin havalanmasına müsaade etmediğini söyledi. Barınmayla ilgili sorunun yaşanmadığını belirterek, çadır miktarının arttığını ve talebin azaldığını kaydetti. Konteyner çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Oktay, çalışılan her binanın yüzde 49’unun hasarsız olduğunu belirterek, içinde oturulabilir durumunda olduğunu kaydetti.

GCM Yatırım Banner

“Evim Yuvan Olsun Kampanyasını Başlatıyoruz”

Vatandaşların kendi yuvalarına yerleşmesi istediklerini belirterek, “Evim Yuvan Olsun” kampanyasını başlattıklarını bildirdi. Böylece hayırseverlerin evlerini depremlere bedelsiz ya da uygun şartlarda kiralayabileceğini söyledi.

Bu evlerin sisteme kaydolduğunu ve kaymakamlıklar aracılığı ile belli bir süre için depremzede ailelerinin kullanımına sunulacağını bildirdi. Evde sıkıntı olması durumunda da sigorta sistemi devreye gireceğini ekledi.

Deprem sonrası kira fiyat artışları hakkında konuşan Oktay, fahiş fiyatlarla kira artışlarına cüret edenlerin olduğunu bildiklerini söyledi. Oktay, “Bu, afet üzerinden fırsatçılıktır. Bunun hesabını sorarız, soracağız da.” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.