Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

OHAL İlan Edilen İllerdeki Araçların Muayene Süresi Uzatıldı

OHAL ilen edilen illerdeki araçların muayene süresi Mayıs ayına kadar donduruldu. Detaylar haberde...
OHAL İlan Edilen İllerdeki Araçların Muayene Süresi Uzatıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Deprem bölgesine yönelik yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda deprem nedeniyle olağanüstü hal (OHAL) ilan edilen illerde araç muayene süresi hakkında yeni bir karar alındı.

Buna göre söz konusu illerdeki araçların muayene süresi Mayıs ayına kadar donduruldu. Konuya yönelik karara ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.

OHAL ilan edilen illerde (Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa) yaşan kişilere ait araçlar ile 6 Şubat tarihinden sonra bu illerde bulunduğu belgelendirilen araçların muayenelerinin geçerlilik sürelerinin uzatıldığı aktarıldı.

Söz konusu tarihten itibaren OHAL süresi sonuna kadar dolanların araç muayene işlemleri, OHAL süresinin sona erdiği tarihten itibaren bir ay sonrasına kadar geçerli sayılacağı aktarıldı.

OHAL süresinin bitimiyle 30 gün sonrasında vatandaşların araçlarını istedikleri yerde muayene ettirebilecekleri kaydedildi.
Bu dönemde muayene yaptırmadığı gerekçesiyle düzenlenen trafik cezalarının da iptal edileceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.