Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

OHAL İlan Edilen İllerdeki Araçların Muayene Süresi Uzatıldı

OHAL ilen edilen illerdeki araçların muayene süresi Mayıs ayına kadar donduruldu. Detaylar haberde...
OHAL İlan Edilen İllerdeki Araçların Muayene Süresi Uzatıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Deprem bölgesine yönelik yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda deprem nedeniyle olağanüstü hal (OHAL) ilan edilen illerde araç muayene süresi hakkında yeni bir karar alındı.

Buna göre söz konusu illerdeki araçların muayene süresi Mayıs ayına kadar donduruldu. Konuya yönelik karara ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.

OHAL ilan edilen illerde (Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa) yaşan kişilere ait araçlar ile 6 Şubat tarihinden sonra bu illerde bulunduğu belgelendirilen araçların muayenelerinin geçerlilik sürelerinin uzatıldığı aktarıldı.

Söz konusu tarihten itibaren OHAL süresi sonuna kadar dolanların araç muayene işlemleri, OHAL süresinin sona erdiği tarihten itibaren bir ay sonrasına kadar geçerli sayılacağı aktarıldı.

OHAL süresinin bitimiyle 30 gün sonrasında vatandaşların araçlarını istedikleri yerde muayene ettirebilecekleri kaydedildi.
Bu dönemde muayene yaptırmadığı gerekçesiyle düzenlenen trafik cezalarının da iptal edileceği bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu