Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı Çevrim İçi Uygulanacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 19 Kasım'da uygulanacak Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'nın çevrim içi olarak yapılacağı açıklandı. İşte detaylar;
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı Çevrim İçi Uygulanacak
HABER GİRİŞ

Millî Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde bugün yayımlanan açıklamayla Öğretmenlik Kariyer Basamakları yazılı sınavının çevrim içi yapılacağı bildirildi. Açıklamada, Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu’nun güncellenerek Bakanlık sitesinde yayımlandığı kaydedildi.

Sınav başvuru sürecinin 25 Eylül tarihinde başladığı anımsatılarak, başvuru sürecinin 4 Ekim (bugün) 23.59’da sona ereceği belirtildi.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınavının, 19 Kasım’da 10.00-13.00 saatleri arasında yapılacağına işaret edildi.

Çevrim içi sınav uygulamasının yurt içi ve yurt dışında, Türkiye saatine göre aynı gün ve saatte başlayıp aynı gün ve saatte sona ereceği söylendi.

Sınav Süresi 135 Dakika Olarak Belirlendi

19 Kasım’da yapılacak sınavın beşer seçenekli 100 sorudan oluşacağına dikkat çekilerek, sınav süresinin 135 dakika olarak uygulanacağı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Sınav tedbir hizmetinden faydalanmak isteyen ve sınav başvuruları esnasında sınav tedbir talep eden engelli adaylarınsa sınavın çevrim içi olması ve tedbir uygulanacak engel türlerinin yeniden belirlenmesi sebebiyle 11-16 Ekim 2023 tarihleri arasında https://basvuru.meb.gov.tr/ internet adresinden yeniden talepte bulunmaları gerekeceği ifade edildi.

Sınav soru ve cevaplarınınsa 20 Kasım 2023 tarihinde “http://www.meb.gov.tr” internet adreslerinden yayımlanacağının bilgisi verildi. Sonuçlarınsa 24 Kasım 2023 tarihinden itibaren “http://www.meb.gov.tr” internet adreslerinden ilan edileceği duyuruldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın