Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Öğrenmeyi Sevenler için Yüksek Maaşlı 10 Meslek

Öğrenmeyi sever misiniz? Sizler için bir iyi, bir de kötü haberlerimiz var. İlk önce kötü olanı duymak isteyeceğiniz varsayımıyla haberlerime başlıyorum. Kötü haber, öğrenim günleriniz artık sona eriyor. Üniversite öğrencileri, bu sözüm size! Çok uzun süre okulda kaldınız ve artık gülleri koklamayı bırakıp iş gücüne katılmanın zamanı geldi. Sevindirici olansa artık ders çalışmak, testler ile uğraşmak, ne yemek yaparsan onu yersin modu yok. Sınıf ortamındaki öğreniminiz bitmiş olsa da okul dışında da öğrenebileceğiniz birçok şey var. Öğrenimi asla sonlandırmayacağınız birçok kariyer odaklı meslek de bulunmakta. Bu meslekler, yeni keşifler yapmanıza ve günlük bazda özgün konuları ele almanızı sağlar.

Tecrübeli profesyoneller; yaşları kaç olursa olsun mesleklerinde her gün birçok bilgi öğrenmeye devam ediyor, daha doğrusu bunu işini sevenler yapıyor. Hatta hayatlarının yarısından fazlasını tek bir bilgi için harcayanlar var. Bunların yanı sıra eğitiminizi uzatıp, lisans veya doktora yaparak uzun süre okulda kalabilirsiniz. Bu durum öğrenime devam etmenin ve mezun olduktan sonra yüksek ücretli bir iş bulmanın en iyi yoludur. Kısacası hayatın her safhasında öğrenmeyi seviyorsanız, gerçekten şanslısınız. Çünkü yapacağınız işi öğrenmek için bir sürü eğitimi ve talebi gerektiren birçok yüksek maaşlı mesleği listemizde bulabilirsiniz.

Huzurlarınızda öğrenmeyi sevenler için yüksek ücretli 10 meslek:

10 Bilgisayar Programcılığı

Bilgisayar ProgramcılığıEğer günümüz toplumunda bilgisayar programcılığı öneminin hala farkına varmadıysanız, içerisinde bulunduğumuz yılın farkında değilsiniz demektir. Teknolojik gelişmeler her gün başka bir boyut kazanmakta ve bilgisayar programcıları bu ilerlemenin öncüleri haline gelmektedir. Şirketlerin müşterilerine her anlamda kolayca erişebilmek istemelerinden bu yana, programcılar için yüksek bir talep meydana gelmiştir. Ayrıca programcılar yarattıkları uygulama ve yazılımlar ile kendi işlerini kurabilirler.

Programcılar her zaman öğrenmeye devam ederler; çünkü teknoloji sürekli değişmeye ve gelişmeye açık bir platformdur. Belirli programların veya uygulamaların nasıl oluşturulacağını öğrenmek için bir sürü farklı kodlar bulunmaktadır. Bazı kodlama dilleri şu sıralar diğerlerine göre daha fazla talep görürler; fakat olasılıklar neler öğrenebileceğine ve bu alanda neler yapabileceğine göre farklılık gösterir.

TEMBEL İNSANLARA EN ÇOK PARA KAZANDIRAN 9 MESLEK İÇİN TIKLAYIN.

9 Biyokimya Mühendisliği

Biyokimya MühendisliğiBiyokimya mühendisleri, insanların hayatlarını kurtaran medikal yenilikler üretmekten sorumludur. Yüksek lisans derecesi iş bulma şansınızı arttıracak olsa da bir biyokimya mühendisi olabilmek için en azından dört yılınızı okulda geçirmeniz gerekmektedir. Bu meslek pozisyonu, biyolojik ve tıbbi sorunları potansiyel olarak çözebileceğiniz test cihazlarını ve tasarımları içerir. Cihazların tasarımlarınızı nasıl etkileyeceği ve sorunları çözmede sizlere nasıl yardımcı olacağı ile ilgili yeni bilgiler öğrenmeye ihtiyaç duyacaksınız. Çeşitli hastalıklar, teknoloji ve tıp hakkında bilgiler öğrenmek; tedavi yöntemi bulmanıza yardımcı olabilmesinin yanı sıra, başarılı bir biyokimya mühendisi olabilmek için esastır.

GELECEKTE POPÜLER OLACAK 10 MESLEK İÇİN TIKLAYIN.

8 Cerrahlık

CerrahlıkBu meslek okulu sevenler için bulunmaz bir fırsattır. En azından altı yıllık bir lisans eğitimine ihtiyacınız vardır, tıp fakültesinde dört yıl ve bir hastanede cerrahi uzmanlık için üç ila sekiz yıl eğitim görmeniz gerekmektedir. Gerçek bir cerrah olmak için en az on yıl süreyle eğitim almanız gerektiğinden, öğrenme aşkıyla yanıp tutuşan insanların yapabileceği en iyi kariyer odaklı meslek gibi görünüyor. Böylesine uzun yıllar eğitimin içinde olmanıza kesinlikle değecek. Çünkü ülkemizde yaklaşık olarak bir cerrah 300 bin lira civarında bir gelire sahiptir. Bir cerrah olmak, bir sürü eğitimin sonucunda yüksek ücretli bir meslek arayanlar için bulunmaz bir nimettir.

UZUN YILLAR ÇALIŞABİLECEĞİNİZ EN GÜVENİLİR 10 MESLEK İÇİN TIKLAYIN.

7 Hekimlik

HekimlikHekimlik, eğitime devam ederek oldukça fazla miktarda para kazanmak isteyenler için diğer bir tıbbi pozisyondur. Bu meslek grubunda alınan maaşlar uzmanlıklara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Radyoloji gibi daha rafine uzmanlıklara sahip insanların maaşları, meslektaşlarına nazaran daha yüksektir. Hekimlikte de cerrahlık ile benzer zamanı kapsayacak eğitime ihtiyaç duyulur. Hastalara teşhis koyulacağı ve ilaç için reçete yazılacağından, bu meslekte hastalıklar hakkında bilgi sahibi olmak son derece önemlidir. Bu iş aynı zamanda teşhis koyabilmek için problem çözme becerilerinizi de sınayacaktır.

Sizler de bu meslekte insanlar hakkında oldukça fazla bilgi sahibi olursunuz. Doktorlar sık sık hastaları ve onların yaşamları ile derin ilişkiler geliştirirler. Bu, doktor olmanın birçok tatmin edici parçalarından sadece bir tanesidir.

ÖLÜM RİSKİ EN YÜKSEK OLAN 10 MESLEK İÇİN TIKLAYIN.

6 Eczacılık

EczacılıkEğer öğrenmeyi, parayı ve ilaçları seviyorsanız; Breaking Bad dizisini izledikten sonra eczacı olmayı kafanıza koymuş olabilirsiniz. 6 ila 13 yıllık eğitim gerektiren eczacılık mesleği, okumaya ve öğrenmeye aşık insanlar için iyi bir fırsat olabilir.

Tehlikeli ilaçların belirli dozlar ile dağıtımından dolayı, farklı kimyasal reaksiyonlar hakkında bilgi edinmeniz oldukça önemlidir. Hızla büyüyen tıbbi gelişmeler, eczacıların yeni ilaçlar ve kimyasallar hakkında sürekli bilgi edinmelerini gerektirmektedir. İyi haber ise aylık ortalama kazançlarının oldukça hatırı sayılır olmasıdır.

ÇOK KAZANDIĞI DÜŞÜNÜLEN ASLINDA ÖYLE OLMAYAN 10 MESLEK İÇİN TIKLAYIN.

5 Avukatlık

AvukatlıkEğer avukatlığın bu listede olmaması gerektiğini düşünüyorsanız, gerçeği gizliyorsunuz demektir. Bu korkunç şakayı bir kenara bırakacak olursak, avukatlık öğrenmeye aşık insanlar için mükemmel bir meslektir. Dört yıl hukuk fakültesinde okuduktan sonra gerçek bir avukat olmak için lisans derecesinin üzerine çıkmanız gerekmektedir. Günümüzde hukuk fakültesini bünyesinde barındıran birçok okul bulunmaktadır.

Öğrenciler bu işe bayılacaklar; çünkü hukuk sürekli değişiyor ve geçerli bir dava yürütebilmeniz için bu değişikliklere ayak uydurmanız gerekmektedir. Ayrıca bu meslekte olanların, farklı türlerde her davayı çözmeleri gerekmektedir. Bu durum öğrenciler için oldukça tatmin edicidir; çünkü davaların her birinin türlerine göre tamamen yeni bir diziyi anımsattığı söylenebilir. Hakkında bilgi edinmek ve ezberlemek için bol miktarda yasa bulunmaktadır. Ayrıca ücreti de oldukça boldur, bu durum davanın türüne ve iş pozisyonuna göre değişkenlik gösterse de Türkiye ortalamasının epey üstünde kazanırlar.

ALDATMA ORANI EN YÜKSEK 10 MESLEK İÇİN TIKLAYIN.

4 Gökbilimci

GökbilimciYıllarca öğrenim ve kainatın sonsuz kaynağı ile bir gökbilimci olmak, öğrenme aşkı ile yaşayan insanlar için tatmin edici bir kariyer olabilir. Bir astronom olabilmek için beş ila yedi yıl eğitimin sonrasında doktora yapmanız da gerekmektedir. Yeni yıldızlar, gezegenler, keşifler hakkında sürekli yeni bilgiler öğrenmeniz gerekmektedir. Astronomlar, uzaydaki nesneler hakkında bilgi toplarlar ve daha sonra bu nesneleri test edip, onların hakkında bilimsel teori geliştirirler.

Halen uzay hakkında öğrenecek birçok bilgi bulunmakta ve her zaman yeni bir şeyler keşfedilmektedir. Astronomi alanı, yeni bilgilerin peşinden koşanları meşgul edecek sonsuz bir kaynak sunmaktadır. Kazanç olasılıkları sonsuz olmakla birlikte, gökbilimcilerin çoğu halinden memnundur.

SEYAHAT ETMENİZİ SAĞLAYACAK 10 HARİKA MESLEK İÇİN TIKLAYIN.

3 Emlakçılık

Emlakçılıkİşbaşında öğrenmek ve insanların ev arayışlarında aracı olmak isteyenler için emlakçılık kusursuz bir meslek olabilir. Emlakçı olmak belirli bir eğitim gerektirmez; ancak gayrimenkul sektöründe eğitimli ve lisanslı hale gelmeniz gerekiyor. Alacağınız her iş tamamen farklı olduğundan, gayrimenkul sektöründe sürekli olarak yeni bilgiler öğreneceksiniz. Müşterilerin istekleri ile eşleşen evleri bulmak ve birbirinden farklı insanlarla anlaşmak, ayrıca bir de onları ikna etmek zorunda kalabilirsiniz.

Bunların yanı sıra, hızlı olmanız ve müşteriden gelen sorulara cevap bulmanız da gerekecektir. Bir emlakçının ortalama kazancı, kendi performansıyla eşdeğerdir. Ayrıca sattığı her daire için belirli bir komisyon da kazanmaktadır. Özellikle yüksek kaliteli evlerin satışlarını gerçekleştiren ticari emlakçılar, çok daha iyi kazanmaktadır.

EN YÜKSEK MAAŞLI 10 MESLEK İÇİN TIKLAYIN.

2 Pazarlama Müdürü

Pazarlama MüdürüBugüne kadar tekrarlayan yaratıcı reklamlar ile karşılaştığınızda “ben daha iyisini yaparım” diyenler için, işte bir fırsat! Bu meslekte, pazarlama planları yapacak ve mevcut pazarlama trendlerini baz alarak bir marka stratejisi oluşturacaksınız. Pazarlama müdürü olmanız için gereken bir lisans ya da yüksek lisans diplomasıdır.

DÜNYANIN EN ÇOK MUTLU EDEN 10 MESLEĞİ İÇİN TIKLAYIN.

Değişen ve gelişen teknoloji ile şirketler her zaman kitlelere ulaşabilirler, bu gelişmelere ayak uydurmanız ve işinizi büyütebilmek için yeni teknolojik gelişmelerin nasıl kullanılacağını öğrenmeniz gerekecektir. Yeni trendlerden nasıl yararlanılacağını öğrenmek, pazarlama müdürü olmanın anahtar noktasıdır. Başarılara göre değişiklik gösterse de bazı büyük şirketlerden oldukça sağlam rakamlar kazanabilirsiniz.

1 Üniversite Profesörü

Üniversite ProfesörüÜniversite profesörlüğü, öğrenmeyi hiçbir zaman bırakmayacak kadar sevenler için bulunmaz bir meslektir. Bir profesör olabilmeniz için doktora yapmanız gerekmektedir. Ayrıca profesörler öğrettikleri konu hakkındaki her şeyi bilmelidirler. Yıllarını kendi tutkuları olan öğrenmeye harcayacakları için, bu insanlar oldukça şanslıdır. Aynı zamanda konu hakkındaki yeni keşifler ile güncel kalmaları gerekir, bu yüzden öğrenim ve bilgi kıtlığı yaşamazlar. Bunların yanı sıra öğrencilere kendi tutkuları hakkında bilgiler öğretmek bu mesleğin en tatmin edici özelliğidir. Ayrıca ücretleri de yurt dışında 150 bin dolar civarındadır. Öğrenin ve kazanın!

Bazı insanlar öğrenmek için yaşarlar ve sürekli bilgiye, yeni keşiflere aç olurlar. Çünkü öğrenmenin asla bitmeyeceğine inanırlar! Fakat yanlış mesleklerde uzmanlaştıkları için başarıyı yakalayamazlar. Ülkemizde uzmanlık alanına doğru yöneliş lise öğretiminden itibaren bölümlere ayrılmakta; fakat becerilerinden ve isteklerinden çok girmiş oldukları sınavlar onların nereye gidebileceklerini belirlemektedir. Lise sürecinin bitişiyle bu kez de üniversiteler için aynı sistem uygulanır. Tabi ki bu varlıklı ailelerin çocuklarını çok fazla etkilemez; çünkü onlar kolejlerde ve özel üniversitelerde istedikleri alanlarda uzmanlaşabilirler. Umarız bir gün bu belirleyici durum son bulur ve gençler kendi seçimlerini ilgi duydukları alanlar için yapabilirler. Eğer siz kendi mesleğinizi isteyerek seçebilme şansına erişmiş olsaydınız, sizin için hazırlamış olduğumuz listeden hangi meslek alanında uzmanlaşmak isterdiniz?


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum