Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Öğrenci Evlerinde Klasikleşmiş Hale Gelen Şeyler

Öğrenci Evlerinde Klasikleşmiş Hale Gelen Şeyler

Bu yazıyı okuyan anne babaları uyaralım; evet, burada yazanların çoğunu sizin evladınızda yapmış olabilir! Mesleğimizi sorduklarında verilen belki de en güzel cevap olmuştur, öğrencilik. Ne kadar rahattı her şey. Herkesin birbiriyle yardımlaşması, sınav zamanlarına kadar okula bile gidilmeyen dönemler, sınav zamanı köşeye sıkışmak, not istemeye başlamalar falan derken, hayatımızın en güzel yıllarını harcadık. Şimdi, öğrencilik iyi güzel hoştur; ama eksileri de var mıdır? Başlıkta da açık bir şekilde belli olduğu gibi bizim konumuz öğrenci evlerinde klasikleşmiş haline gelen şeyler.

Hemen bahsedelim o zaman. Öğrenci evlerinin temiz olmasını kimse beklemiyordur sanırım. Beklemeyin de zaten olmazlar. Ama neden bir sorun? Çünkü herkesin bir bahanesi vardır ve kimsede toplayayım da belki biri gelir demez. Biri gelse sorun da olmaz; çünkü o gelen öğrencinin evi de aynı şekildedir ve o dağınıklığa rağmen kiminki daha toplu diye tartışırlar.

Evet, öğrenci evlerinde klasikleşmiş hale gelen şeylere bir göz atalım.

Ocağın Üstünde Duran Yıllanmış Makarna

Ocağın Üstünde Duran Yıllanmış MakarnaÇok net hatırlıyorum pazartesiden pazartesiye 2 paket makarna yapılır ve her acıkan bir hafta boyunca oradan yerdi. Bazen burslarımız yattığında kendimize güzellik yapar ve pizza söylerdik. Ne kadar eğlenceliydi o anlar. Survivor’un meşhur olduğu zamanlarda, evde kalan son pizza dilimi için kapışırdık. O yüzden 67 kilo kaldım zaten. Ev arkadaşlarım biraz hayvandı, yani o pizza için yapmayacakları şey yoktu.

Son Dal Karmaşası

Son Dal KarmaşasıPaketteki son dalı başkaları yakmaz ile alakalı bir söz var bildiniz değil mi? Heh, öğrenci evinde öyle bir şey yok. Arada sırada nadiren paket alınır zaten o da artık kime kısmet olursa. Herkesin elinde kağıt ve tütün, günü kurtarmaya çalışmaktadır. Ben uyarayım da sonra da ben bilmiyordum olmasın; bir kere sarmaya başlarsanız, herkese sarmak zorunda kalırsınız. O yüzden sabredin zaten biri dayanamayıp elbet saracaktır. Boşuna uğraşmayın.

“Oyuna Başlayalım mı?” Muhabbeti de Hiç Eskimez

“Oyuna Başlayalım mı?” Muhabbeti de Hiç EskimezNe zaman boş kalınırsa, finallerden sonra, yaz tatili gibi anlarda evden biri kesinlikle “hadi şu oyuna başlayalım” diye ortaya çıkar. Oyuna yaz boyunca dışarı çıkmaktan, memlekete gitmekten başlanamaz. Sonra sene başında başlanır ve bu nedenle finallere çalışılmaz. Daha sonra “ben neden sınıfta kaldım?”, “okul biter mi acaba?” gibi sorular baş gösterir. O oyunlara başlama var ya, onu unutun. Öyle bir dünya yok. Hiç oyuna başlamayın arkadaşlar. “Knight Online” pişmanlıktır adlı videoyu hepiniz görmüşsünüzdür. O video da söylenenlerin hepsi doğru, hem de harfi harfine. Oyunlar hem para hem zaman kaybıdır. Eğer derseniz ki biz FPS oyunlar değil de RPG oyunlar tercih ediyoruz. O zaman eyvallah! Devam edin. Hatta birileri benim için de “Call of Duty – Ghosts” oynayabilir mi? Sonrasında oyun hakkında ufak bir bilgilendirme de yaparsanız çok sevinirim.

Ev Arkadaşının Asosyal Biri Olması

Ev Arkadaşının Asosyal Biri OlmasıAslında üniversitede herhangi bir aktivitede bulunmayanı dövüyorlar sanırım. Yani, dövülmesi lazım ki aklı başına gelsin. Öyle iş mi olur arkadaşım? Sen gelmişsin kaç yaşına, lütfen yap bir şeyler de bizde sevinelim sende sevin. Her neyse konu hakkında pek tartışmaya gerek yok. Öyle arkadaşlarınıza olabildiğince destek vermeye çalışın. Çünkü onlar yardımı hak ediyor.

Faturaları Ödeme Dönemi

Faturaları Ödeme DönemiNe kadar zor bir dönem o. Ayın böyle bir 3 – 4 günü evdeki herkes sağdan soldan para bulmaya çalışır. Herkes birbiriyle nasıl para bulabileceklerine dair konuşur. Hatta elde avuçta olan da bir kişinin fikriyle iddiaya basılır ve ondan da olunur. Sonra ev sahibi neden bizi sevmiyor, neden sürekli bizi bunaltıyor. Bunaltır tabii adam ne yapsın? Belki de tek kazancı o evden gelen kira. Belki oradan gelen parayla faturalarını ödüyor. Yani bilemezsin.

Ne Yiyeceğiz?

Ne Yiyeceğiz?Bir arkadaşıma, her gün makarna yemekten dolayı rahatsız olduğumu ve değişik bir şeyler yapmak istediğimi ancak yapamadığımı söyledim. Bana “bir yumurta al gel sana efsane bir şey yapayım” dedi. Bayağı hazırlandı, Nusret gibi triplere girdi. Sonrasında tencerenin içine yağı atıp iyice kızarmasını bekledi. Ardından yumurtayı kırdı üstüne biraz yoğurt ve pul biber attı daha fantastik bir şeyler daha yapacak diye beklerken; “haydi afiyet olsun” dedi. Yani, bildiğiniz çılbır yaptı. Ona değil, en çok yumurta ve harcanan yoğurda üzüldüm. Halbuki ertesi gün yoğurtlu makarna yapıp kendime güzellik yapacaktım.

Şarj Aleti Sorunsalı

Şarj Aleti SorunsalıEv arkadaşınızla aynı marka telefonu kullanıyorsanız ikinizden bir tanesi, şarj aleti konusunda çok sıkıntı çekebilir. Çünkü bir kişi kesinlikle şarj aletini kaybedecektir ve diğerininkinin üstüne çökmeye çalışacaktır. Bu nedenle ya şarj aletinize sahip çıkın ya da aynı marka telefonu kullanmayın. Tabii, bu biraz zor denk gelebilir, o yüzden şarj aletinize sahip çıkmak daha mantıklı geliyor kulağa. Mesela, üstüne şarj aletinin size ait olduğunu belirtecek bir şey yapabilirsiniz. Adınızı yazmak gibi… Kulağa ne kadar mantıklı ve pratik geliyor değil mi? Aynı zamanda çok da kolay tek yapmanız gereken bir kalem ve şarj aletiniz.

Evet, sizlere genel olarak öğrenci evlerinde karşılaşılabilecek sorunlardan bahsetmeye çalıştım. Bunlar sadece en yaygın olanlarıdır. Bunun yanı sıra birçok şey sayabilirim ancak çocukları öğrenci olan insanlar da bu yazıyı okuyacaktır. Onlarında kafasında soru işareti bırakmamak adına bu kadarı yeterli sanırım. Tüm bunların yanı sıra üniversite, en güzel arkadaşlıkların kurulduğu ve dayanışma/yardımlaşma kavramının en iyi öğrenildiği dönemdir. Birçok insan üniversite zamanlarında radikal kararlar vererek, kendi hayatına adına büyük adımlar atmış olur.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum