Yatırım yapmaya başla!

Asfalttan Sonra Toprak Yola Girmek İsteyenler için Çıkacak Lambo Sterrato, 2021’de Geliyor!

Tozlu yolları bir süper spor arabayla geçmek isteyenlere hazırlanan Lamborghini Huracan Sterrato, 2021 üretime alınacak. Özel konseptin detayları da haberimizde;
Asfalttan Sonra Toprak Yola Girmek İsteyenler için Çıkacak Lambo Sterrato, 2021’de Geliyor!

Ralli işleriyle bu aralar çok fazla uğraşan Lamborghini, Huracan üzerinden farklı olmayı sağlayacak varyantını gösterdi. Supercars üreticisi büyüleyici şekillerle yansıttığı Huracan Sterrato‘nun 2021 yılında üretebileceğini söyledi. Konsept kelimesini tam olarak üzerinde taşısa da üretime geçirilmesine hayal diyebileceğimiz model, gerçekten bantlara alınacak.

Lamborghini Huracan’ın engelleri aşabilen, dört çeker sistemini standart halde çamurların içerisine sokulduğuna şahit olmuştuk. Sterrato, yine çamurlara girebilecek ve asfalt zevklerinizi anında toprak zemine taşıyabilecek…

Lamborghini’nin ne dediğinden önce off road Huracan’daki değişimlere göz atalım.

Yeni Lamborghini Huracan Sterrato KonseptSterrato, off road donanımlı süper spor otomobil olarak projelendirildi. SUV dünyasına Urus ile giren Lambo, bir şekilde yüksek sürüşlü araçlar üzerinde iyi bir uzmanlık kazandı. Orada kazandığı bilgi ve tecrübeler de kolayca bu aracın oluşmasını sağladı.

Huracan standart yüksekliğinden şimdi 47 mm yüksekte duruyor. Keskinleştirilen kalkış açısı 6.5 oranında, ön yaklaşım açısında ise yüzde 1’lik bir ilerleme kaydedilmiş.

Asfalt dışı çalışmalarının ikinci etabına bakalım.

Yeni Lamborghini Huracan Sterrato ÜretimiTutunmada daha iyi sonuçlar için lastik izleri 30 mm kadar genişletildi. Çamurluklar kalın duvarlarla desteklenip, çarpma dirençleri artırılmış. Gece rallilerinde yolu daha fazla netleştirmek için kaput ucuna ve tavana şerit şeklinde LED aydınlatmalar takılmış.

Kaslı görünüm için arka kızak plakları ve etekler alüminyum takviyeli malzemelerle beslenmiş. Yani Huracan Sterrato, taş ve benzeri sert malzemelerin hasarını absorbe edecek şekilde kalıp içerisine alınmış.

Kokpitinde de değişimler söz konusu. Ve Reggiani de aracı hakkında bir şeyler dedi.

Yeni Lamborghini Huracan Sterrato DonanımHuracan Sterrato’nun kokpit yapısında dış kısımda olduğu gibi malzemeler alüminyumdan imal edilmiş. Karbon çift kat spor koltuklar, dört noktalı emniyet kemeri ve hafif titanyum silindir kafesiyle tam korumalı olarak profesyonelce hazırlanmış.

CTO Maurizio Reggiani, “Huracan Sterrato, Lamborghini’nin gelecekteki bir şekillendirici olma taahhüdünü göstermektedir: arazi yetenekleri olan süper bir spor otomobil olan Sterrato, Huracan’ın çok yönlülüğünü gösterir ve sürüş duygusu ve performansının bir başka kriterine kapıyı açar. Lamborghini’nin Ar-Ge ve tasarım ekipleri sürekli olarak yeni fırsatları araştırıyor ve Lamborghini marka mirasından esinlenerek, zorlu olasılıkları da DNA’mızın temel bir özelliği olarak beklenmedik bir şekilde sunuyor.” dedi.

Carscoops‘un yer verdiği son Huracan haberinde ise aracın üretiminin gerçekleşebileceği yazıldı.

Reggiani, 3D yazıcıların kullanılarak özel olarak sunulacak “hafif sentetik malzemeden” Steratto’yu özel bileşenlerle yapısının ortaya çıkarılabileceğini aktardı. Maliyet dengeleme adına özel yazıların kullanılması, çok fazla para harcamamanın telaffuz şekli oluyor.

5.2L V10 EVO motorunun kullanılacağı özel off road projesinde Sterrato, 640 beygir güçle torak zemine lastik basacak. Şu var ki çok sayıda üretimi olamayacağını zaten başında anladığımız Huracan’ın 2021 yılında başlanmak üzere 500 ile 1000 arası bir rakamda üretim adedinin olacağı tahmin ediliyor. Yine varsayımlara göre fiyatı 270.000 dolar ile 300.000 dolar arasında olabilir. Kısaca bu aracın yol dışı yeteneklerini görmeyi hevesle bekliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum