Paylaşım

Obama Çiftinin 2015 Yılında Geliri Hangi Düzeyde Oldu?


 

ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama’nın 2015 yılına ilişkin gelir düzeyi bugün açıklandı. Ayrıca Obama çiftinin yardım kuruluşlarına yaptıkları bağışların da yer aldığı açıklamada, Başkan Yardımcısı Joe Biden ve eşi Jill Biden’ın da gelir raporu kamuoyuyla paylaşıldı. Ayrıntılar ve merak edilenler haberimizde;

Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama’nın 2015 yılı için toplam geliri bugün kamuoyuna açıklandı. Ayrıca Başkan Obama’nın yardımcısı Joe Biden ve eşi Jill Biden’ın da 2015 yılına ilişkin vergi beyannamesi açıklandı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre ABD Başkanı Obama ve eşi Michelle Obama’nın 2015 yılı için toplam 436 bin dolar gelir beyan ettiği belirtildi. Ayrıca Obama çiftinin geçtiğimiz yıl için 81 bin dolar vergi ödediği kamuoyuna açıklandı.

Obama çifti yardım kuruluşlarına hangi düzeyde gelir bağışladılar?

Başkan Barack Obama ve eşi Michelle Obama dünya genelindeki yardım kuruluşlarına yaptıkları bağışlarla adlarından sıklıkla söz ettiriyorlar. Ayrıca Obama çifti rekor düzeydeki bağışlarla diğer dünya ülkelerinin liderlerini ise geride bırakmayı başarıyor. Bugün Beyaz Saray Obama çiftinin gelirini açıklamasının yanı sıra dünya üzerindeki yardım kuruluşlarına hangi düzeyde bağış yaptıklarını da kamuoyuna açıkladı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre Obama çifti geçtiğimiz yıl toplamda 34 farklı yardım kuruluşuna destek verdi. Yardım kuruluşlarına yaptıkları bağışların tutarı ise 64 bin doları aşmış durumda. Açıklanan bilgilere göre Obama çiftinin en çok bağış yaptığı vakıf ise 9 bin dolarla Fisher House Vakfı oldu.

Ayrıca Beyaz Saray bugün kamuoyuyla payalştığı bilgilerde Başkan Obama’nın yıllık maaşını da açıkladı. Açıklanan verilere göre Başkan Obama’nın yıllı maaşının toplamda brüt 394 bin dolar olduğu ifade edildi.

Biden çifti geçtiğimiz yıl hangi düzeyde gelir elde etti?

Beyaz Saray Obama çiftinin yanı sıra Başkan Yardımcısı Joe Biden ve eşi Jill Biden’ın gelir ve vergi istatistiklerini de açıkladı. Açıklanan verilere göre Başkan Yardımcısı Joe Biden ve eşi Jill Biden geçtiğimiz yılın toplamında 392 bin dolar düzeyinde gelir elde ederken, 91 bin dolar vergi ödedi.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın