Yatırım yapmaya başla!

Obama Çifti Milyar Dolarlık Bir Marka Olma Yolunda Hızla İlerliyor!

Eski ABD Başkanı Barack Obama ve eşi eski First Lady Michelle Obama, servetlerine servet katmaya devam ederek milyar dolarlık bir marka haline geliyor. Detaylar aşağıda;
Obama Çifti Milyar Dolarlık Bir Marka Olma Yolunda Hızla İlerliyor!

Michelle Obama’nın yeni kitabı Becoming için ülke çapında başlattığı tur, 1 milyar dolarlık bir marka olma yolunda ilerleyen çift için muhteşem servetlerinin son işaretleyicileri oldu. Kitabı için 65 milyon dolarlık ödeme alan, bunun yanında Netflix’le de 50 milyon dolarlık bir anlaşma yapan ve her ikisini de eşi Barack Obama’yla paylaşan Michelle Obama’nın otobiyografi türündeki eserinden yüksek miktarda kazanç elde ettiği söylendi.

New York Post’un Obama çiftinin servetine servet katmaya devam ettiğini gösteren haberinde ayrıca eski First Lady’nin tıpkı eşi gibi şirketler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için konuşmacı olarak oturum başına 225 bin dolar talep ettiği aktarıldı.

Forbes çiftin 2005 ile 2016 yılları arasında 20.5 milyon dolar maaş ve kitap telif hakkı ödemeleri aldığını tahmin etmişti.

Çiftin 135 Milyon Dolarlık Serveti VarŞimdiyse çiftin servetinin 135 milyon dolardan fazla olduğu belirtiliyor. Kaldı ki bu rakam çiftin kamuya yönelik konuşmaları için kazandıkları parayı içermiyor. Bu noktada, Michelle Obama’nın Ekim 2017’de eğitim ve network oluşturmayı teşvik eden bir sivil toplum kuruluşu olan Pennsylvania Kadınlar Konferansı’nda açılış konuşmasını yaptığı hatırlatıldı.

Obama burada 12 bin seyirci karşısında Hollywood yapımcısı ve yazarı Shonda Rhimes ile bir röportaj yapmıştı.

Michelle Obama Konuşmalardan Para KazanıyorKar amacı gütmeyen kuruluşun en son vergi beyannamelerinde de 2017 yılında olan Pennsylvania Kadınlar Konferansı‘na, Obama çiftinin konuşmalarını ayarlayan şirket tarafından 225 bin dolarlık fatura gönderildiği belirtildi. Bunun yanında Barack Obama’nın şu anda konuşma başına 400 bin dolarlık rekor kırdığı ve 2017’de Wall Street şirketlerine yaptığı 3 konuşmayla 1.2 milyon dolar kazandığı aktarıldı.

Keza Barack Obama’nın konuşma kazançları, koltuğu devrettikten sonra kendisine verilen 207.800 dolarlık yıllık başkanlık emekliliğinden çok daha fazlaydı.

Barack Obama Konuşmalardan Para KazanıyorOprah’ın Kitap Kulübü’ne de seçilmiş olan Becoming’in uluslararası bir bestseller haline getirileceği iddia edilen haberde, kitabın ABD’nin yanında Avustralya, İrlanda, Güney Afrika, İngiltere, Hindistan ve Yeni Zelanda’da yayınlandığı söylendi.

Zaten yayıncı da basın açıklamasında Michelle Obama’nın hayatını konu alan eserin dünya çapında 25 dilde yayınlanacağını duyurdu. Tüm bunların yanında Obama’nın önümüzdeki ay Brooklyn’de boy göstermesinin (Obama’nın kitabının imzalı bir kopyası ve Obama ile fotoğraf) 307 ila 4070 dolar arasında değiştiği dile getirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum