Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Ülkenin Savunma Bakanı Açıkladı: Savaşa Hazırlıklı Olmalıyız

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, ülke silahlı kuvvetleri ve toplumunun Avrupa'da olası bir savaşa hazır olması gerektiğini söyledi. Detaylar haberde;
O Ülkenin Savunma Bakanı Açıkladı: Savaşa Hazırlıklı Olmalıyız
HABER GİRİŞ

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Avrupa’daki tüm ülkelerin olası bir savaş için hazırlıklı olması gerektiğini söylerken ülkesinin silahlı kuvvetlerinin ve toplumunun savaş tehdidi fikrine artık alışmasının şart olduğunu ifade etti.

Alman ZDF kanalına konuşan isim, Orta Doğu’da cereyan eden çatışmaların yanı sıra Rusya ile Ukrayna arasında yaşanmaya devam eden olayların Alman toplumu üzerinde de sonuçları olması gerektiğini belirtti.

Bu savaşların Almanya için tarihi bir dönüm noktası olduğunu söylerken gerek siyaset dünyasında gerek toplumsal yaşamda bir zihniyet değişikliği yaşanması gerektirdiğini söyledi.

“Savaşa Hazır Olmamız Gerekiyor”

“Avrupa’da bir savaş tehdidi olabileceği fikrine alışmalıyız ve bu da savaşa hazır olmamız gerektiği anlamına geliyor.” derken savunmaya hazır olmaları ve Alman silahlı kuvvetleri ile toplumunu buna hazırlamaları gerektiğinin mesajını verdi.

Ülkenin savunma harcamalarının artırılmasının ve silahlı kuvvetlerin modernize edilerek yeni güvenlik sorunlarıyla baş edebilecek hale getirilmesinin önemini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

“Çok Fazla Hızlanmamız Mümkün Değil”

Savunma Bakanlığı’nın mevcut savunma bütçesini çok yavaş harcadığı yönündeki eleştiriler hakkında ise “Çok fazla hızlanmak mümkün olmayacak.” ifadesini kullanırken son 30 yıldır çok az bütçe ayrılan kurumun 19 ayda düzeltilmesinin pek mümkün olmayacağının altını çizdi.

Geçtiğimiz haftalarda açıklama yapan Almanya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’ya en kısa zamanda ek 10 adet Leopard 1A5 tankının teslim edileceğini duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.