Yatırım yapmaya başla!

Nvidia’nın Harikalar Yaratan RTX Altyapısı Apollo 11 Görevini CanlandırdıDünyanın önde gelen ekran kartı üreticilerinden Nvidia, yeni nesil teknolojileri ile tüm dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Yeni nesil ekran kartlarında ise çok konuşulan bir teknoloji mevcut. Işın izleme adıyla duyurulan RTX teknolojisi, ortaya çıkardığı çalışmalar ile izleyenleri kendisine hayran bırakıyor. RTX ile grafikler ışığın fiziksel davranışını esas alıyor ve gerçek zamanlı sinematik görüntüler oluşturuluyor.

RTX teknolojisi son olarak insanlık tarihinin unutulmaz olaylarından Ay’a iniş görevi Apollo 11’i konu aldı. 16 Temmuz 1969 yılında gerçekleşen tarihi olay başarıyla tamamlanmış ve şu sıralar 50. yılı sebebiyle kutlanmakta. Kutlamaların sürdüğü şu günlerde ABD’li teknoloji devi kendi geliştirdiği RTX altyapısı ile Apollo 11 görevini yeniden modelledi. Görüntülerden anlaşıldığı üzere 50 yıl önce gerçekleşen bu olay bugün yaşanmış gibi gösteriliyor.

Nvidia görüntülerin gerçekliğini onaylamak için Apollo Ay Modülü Şefi Buzz Aldrin’in görüşlerinden faydalandı. Ay’a iniş yapan Neil Armstrong’un kıyafeti, iniş yaptığı araç ve Ay yüzeyi RTX ile oldukça başarılı bir şekilde yeniden yaratılmış.

Nvidia modellemiş olduğu video ile ilgili yaptığı açıklamada “Tarihin harika anlarından birinin sinemaya yakın bir tasviri. Bu anı, yıllar önce devasa resimlere ilham veren Buzz Aldrin’in yorumuyla yeniden yaşayın.” ifadelerine yer verdi. RTX teknolojisi bugüne kadar pek çok modellemenin altına imza attı.

Ancak en başarılı işlerinden birinin Apollo 11 modellemesi olduğunu söyleyebiliriz. Nvidia’nın Apollo 11 görevinden gerçek görüntülere ve kendi modellediği çalışmaya yer verdiği RTX çalışmasını videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum