Yatırım yapmaya başla!

Nvidia Günah Çıkardı: RTX Serisi Ekran Kartlarında Problem Var!

Teknoloji devi Nvidia, son olarak geliştirdiği RTX serisi ekran kartlarında problem yaşandığını doğruladı.
Nvidia Günah Çıkardı: RTX Serisi Ekran Kartlarında Problem Var!

Dünyanın önde gelen ekran kartı üreticisi Nvidia, pazardaki payını artırmak için yeni modelleri tanıtmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce yeni amiral gemisini tanıtan Nvidia’nın RTX 2080Ti modelinin performansına Battlefield 5 oyununda tanık olmuştuk. Yüksek fiyatına rağmen satışa çıkmasıyla beraber pek oyun tutkunu Nvidia’nın yeni ekran kartına sahip olmuştu.

Ancak bazı kullanıcılar Nvidia’nın yeni ürününde çeşitli problemler yaşadıklarını belirtiyordu. Performansı ile kendisine hayran bırakan RTX 2080Ti’nin yaşamış olduğu sorunlar, grafik kartının üreticisi Nvidia tarafından doğrulandı. Şirket açıklamasında kontrol süreci içerisinde bu sorunun gözden kaçırdıklarını itiraf ederek adeta günah çıkardı.

Nvidia Sorun Yaşandığını Kabul Etti

Nvidia Sorun Yaşandığını Kabul Etti

Geçtiğimiz Ağustos ayında yüksek fiyatına rağmen performansı ile kendisine hayran bırakan RTX 2080Ti, yarattığı sorunlar ile gündeme geldi. Kullanıcıların Nvidia’ya yapmış olduğu geri bildirimlerde ekran kartının bir süre sonra kullanılmaz hale geldiği ifade ediliyordu. Her geçen gün bu sorunu yaşayan kullanıcıların artması, Nvidia’yı sorunu kabul etme noktasına getirdi.

Şirket sorunu kabul etti ve yapmış olduğu bildiride sorun yaşayan kullanıcıların Nvidia Destek Ekibi ile iletişime geçmesini istedi. Şirket açıklamasında sorunu yaşayan kullanıcılar için her türlü yardım ve desteği sağlamaya hazır olduğunu ifade etti. Şirket her ne kadar bir sorun yaşandığını kabul etse de, sorunun kaynağı ile ilgili bilgi vermekten kaçınıyor.

Nvidia Sorunu Çözmüş Görünüyor

Nvidia Sorunu Çözmüş Görünüyor

Kullanıcıların Nvidia’ya belirttiği arızaların, erken ve sınırlı bir üretimle ilgili olduğu belirtildi. Problemin içeriğine dair bilgilendirme yapmayan Nvidia, tüm kullanıcılara yardım olacağını belirterek, bir nevi sorunun kaynağını çözdüğünü gösteriyor. Büyük ihtimalle şirket üretim hattında olan yeni ekran kartlarını kullanıcılara verecek.

RTX serisinin yeni çıkması ile beraber sorunun ortaya çıkmış olması, Nvidia için bir avantaj diyebiliriz. Eğer yaşanan sorun daha ileri evrede görülseydi şirketin bütün kartları geri çağırması söz konusu olabilirdi. Bu da şirket için hem kötü bir reklam hem de yüksek maliyetlerin ortaya çıkması anlamına geliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum