Yatırım yapmaya başla!

Nvidia RTX Serisi Ekran Kartı Alanlara Call of Duty: Modern Warfare’ı Hediye Ediyor

Nvidia’nın yeni nesil RTX ekran kartlarını alan kullanıcılara Call of Duty: Modern Warfare’ı hediye edeceği açıklandı.
Nvidia RTX Serisi Ekran Kartı Alanlara Call of Duty: Modern Warfare’ı Hediye Ediyor

Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için ekran kartı üreticilerinden Nvidia, son teknoloji ile donatılmış ürünler ile büyük pazar payına sahip. AMD ile beraber yeni nesil ekran kartları geliştiren şirket, geçtiğimiz yıl itibariyle yepyeni bir teknolojinin duyusunu yapmıştı. Nvidia piyasaya sürdüğü yüksek seviye ekran kartlarında RTX yani ışın izleme teknolojisine yer vermeye başladı. Şirket bu teknolojiyi geçtiğimiz yıl duyurmuştu.

ABD’li teknoloji devi geçtiğimiz günlerde yayınlayacağı güncelleme ile RTX ekran kartlarında yaşanan gecikmeyi büyük oranda düşüreceğini duyurmuştu. Şirket ışın izleme teknolojisine sahip yeni nesil ekran kartlarını daha fazla kullanıcıya ulaştırmak adına yeni bir kampanyasının duyurusunu yaptı. Şirketten yapılan açıklama ile RTX teknolojisine sahip ekran kartı alanlara beklenen FPS oyunu Call of Duty: Modern Warfare’ın hediye verileceği belirtildi.

RTX Ekran Kartı Alana Beklenen Oyun Hediye

RTX Ekran Kartı Alana Beklenen Oyun Hediye

Nvidia’nın sıkça adından söz ettirdiği RTX teknolojisi ile grafiklerdeki ışığın gerçek hayata en yakın hale getirilmesi sağlanıyor. Bilindiği üzere 25 Ekim tarihinde serinin yeni oyunu Call of Duty: Modern Warfare satışa sunulacak. Nvidia’nın RTX özelliğinin deneyimlenmesi için söz konusu oyunların da desteğe sahip olması gerekiyor. Bu desteğe sahip oyunlardan birisi ise önümüzdeki günlerde sunulacak olan Call of Duty: Modern Warfare oyunu olacak.

Oyunun bu desteğe sahip olması için hem geliştiriciler hem de Nvidia ortak çalışma yürüttü. Kullanıcıların yüksek seviye bir ekran kartının başlıca alma sebebi yeni nesil oyunları full performans ile oynamak istemeleri oluyor. Tabi hem ekran kartları hem de oyunlar oldukça yüksek maliyetler ile kullanıcıya sunuluyor.

RTX serisi bir ekran kartı ile Call of Duty: Modern Warfare’ın hediye olarak verilmesi şüphesiz kartlara olan ilgiyi artıracaktır. Kampanyanın dizüstü ve masaüstü ekran kartı modellerini kapsadığı açıklandı. Nvidia’nın başlatmış olduğu kampanya 18 Kasım tarihine kadar geçerli olacak. Call of Duty: Modern Warfare’a ücretsiz sahip olmak için alınması gereken ekran kartı modelleri ise şöyle:

  • Nvidia GeForce RTX 2060
  • Nvidia GeForce RTX 2070
  • Nvidia GeForce RTX 2080
  • Nvidia GeForce RTX 2060 Super
  • Nvidia GeForce RTX 2070 Super
  • Nvidia GeForce RTX 2080 Super
  • Nvidia GeForce RTX 2080 Ti

RTX 2060 Dizüstü Bilgisayarda Bekleneni Veremedi

RTX 2060 Dizüstü Bilgisayarda Bekleneni Veremedi

ABD’li ekran kartı üreticisi Nvidia’nın ışın izleme destekli ekran kartlarından RTX 2060, dizüstü bilgisayar üzerinde test edildi. Burada kullanıcıları yanılgıya düşüren başlıca olan ise Nvidia’nın ekran kartı isimlendirmesinde geçmiş yıllara göre daha farklı bir yol izliyor olması. Şirket daha önce GPU modellerini masaüstü ve mobil cihazlar için farklı isimlerle duyuruyordu. Ancak Nvidia son dönemde bu farklılığı bıraktı ve farklı modeller için aynı isimler kullanmaya başladı.

Piyasada RTX 2060 masaüstü ekran kartı barındıran dizüstü bilgisayarlar satılıyor. Ancak bu ekran kartının dizüstü bilgisayarlarda sağladığı performansın beklentilerin altında olduğu ortaya çıktı. Notebook Check tarafından yapılan araştırmada RTX 2060’ın mobil GTX 1660 Ti modelinden az da olsa daha iyi performans verdiğini tespit etti.

Araştırmada ayrıca RTX 2070’in mobil sürümü ile masaüstü muadiline göre daha yüzde 20 daha düşük performans sergilediği ortaya kondu. Mobil RTX 2080’de ise RTX 2070’e göre yüzde 10 daha iyi bir performans söz konusu. Uzmanlar Nvidia marka ekran kartı alırken hangi platform için geliştirildiğine dikkat edilmesi konusunda kullanıcıları uyarıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum