Yatırım yapmaya başla!

Nvidia, Mobil Dünya Kongresi’ne Corona Virüsü Nedeniyle Katılmayacağını Duyurdu

Yakın zamanda düzenlenecek olan MWC 2020 etkinliğine katılmayacağını açıklayan şirketlerin arasında Nvidia da katıldı.
Nvidia, Mobil Dünya Kongresi’ne Corona Virüsü Nedeniyle Katılmayacağını Duyurdu

Çin’de ortaya çıkan Corona virüsünün yankıları teknoloji şirketlerini etkilemeye devam ediyor. Ülkede virüs nedeniyle hayatını kaybeden insanların sayısı 724’e ulaştı. 35 bine yakın kişinin ise salgından dolayı tedavi gördüğü belirtiliyor. Teknoloji şirketleri ise ülkedeki mağazalarını kapatma kararı almak durumunda kalıyor. Apple geçtiğimiz günlerde Çin’deki mağaza ve ofislerini geçici bir süreliğine kapatmak durumunda olduğunu açıklamıştı.

Şirketten yeni bir açıklama geldi ve bu sürenin uzayacağı öğrenildi. Şu sıralar teknoloji dünyasında yakın zamanda düzenlenecek olan resmi bir etkinliğe dair geri sayım sürüyor. İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi, dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri katılacak.

Ancak bu yıl düzenlenecek etkinlik daha öncekilere göre daha sönük geçeceğe benziyor. Geçtiğimiz günlerde teknoloji devleri LG ve ZTE, Corona virüsü nedeniyle MWC 2020’ye katılmayacağını duyurmuştu. Bu şirketler arasına ABD’li Nvidia da katıldı.

Nvidia’dan MWC 2020 Kararı

Nvidia’dan MWC 2020 Kararı

ABD merkezli teknoloji şirketi Nvidia başta ekran kartı olmak üzere yapay zeka, 5G ve vRAN alanında çalışmalar gerçekleştiriyor. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan MWC 2020, teknoloji şirketlerinin yeni ürün ve servislerinin tanıtımına ev sahipliği yapacak. Çin’de yaşanan Corona virüsü nedeniyle bazı şirketler bu etkinliğe katılmama kararı almaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde telekomünikasyon devi Ericsson MWC 2020’ye katılmayacağını açıklamıştı. Benzer bir haber Nvidia’dan geldi. Teknoloji devinden yapılan açıklamada Çin’i etkisi altına alan Corona virüsünün halk sağlığını tehdit ettiğinin altı çizildi. Nvidia bu nedenle Barcelona’da düzenlenecek MWC 2020 etkinliğine katılmayacağını açıkladı.

Şirket üzerinde çalıştığı 5G, yapay zeka ve vRAN alanındaki yeniliklerini paylaşmak için sabırsızlandığını ancak müşterilerin güvenliği için böyle bi karar aldıklarını duyurdu.  Açıklamada “AI, 5G ve vRAN’daki çalışmalarımızı sektörle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz. Katılamayacağımız için üzgünüz, ancak bunun doğru karar olduğuna inanıyoruz.” ifadeleri dikkat çekiyor.

Nvidia’nın açıklaması ile beraber Ericsson, LG ve ZTE olmak üzere toplamda 4 şirket MWC 2020’ye katılmayacağını deklare etmiş oldu. Diğer yandan Qualcomm, Lenovo, Motorola, Xiaomi Vivo ve Hono gibi devler MWC 2020’ye katılacağını duyurmuştu. Mobil Dünya Kongresi bu yıl 24 – 27 Şubat tarihlerinde düzenlenecek. Etkinliğe dair bir açıklama ise mobil operatör ve telekom şirketler topluluğu GSMA’dan gelmişti.

GSMA’dan MWC 2020 Açıklaması

GSMA'dan MWC 2020 Açıklaması

GSMA’dan MWC 2020 ile ilgili yapılan açıklamada, “Bağlanabilirliğin yeni bir sanayi devriminin eşiğinde olduğu bu kritik zamanda GSMA için sektörü toplamaya devam etmek büyük önem taşımaktadır. Hükümet ve bankalar, politika yapıcılar, operatörler ve endüstri liderleri aracılığıyla endüstrinin savunulması hiç bu kadar kritik olmamıştı.

GSMA, katılımcılarımızın, ziyaretçilerimizin ve personelimizin sağlığı ve güvenliği büyük önem taşıdığından Corona virüsünün MWC Barcelona 2020 üzerindeki potansiyel etkisini izlemeye ve değerlendirmeye devam etmektedir.” ifadelerine yer verilmişti. Son gelişmeler MWC 2020’nin bu yıl Çin’deki Corona virüsünün gölgesi altında geçeceğini gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum