Yatırım yapmaya başla!

Nvidia Kripto Para Madenciliği için Üretilmiş Ekran Kartlarına Son Veriyor

Teknoloji devi Nvidia, kripto para madenciliği yapan ürünlere ilginin az olması nedeniyle üretimini sonlandıracağını açıkladı. İşte detaylar…
Nvidia Kripto Para Madenciliği için Üretilmiş Ekran Kartlarına Son Veriyor

Dünyanın en büyük ekran kartı üreticilerinden biri olan Nvidia, son dönemde oldukça moda olan kripto para madenciliği ile uğraşanların ilgi odağı olmuş durumda. Hatta geçtiğimiz aylarda kripto paralar yüzünden ekran kartı almanın neredeyse imkansız hale geldiği, ürün fiyatlarının oldukça yükseldiği ve temin etmenin zorlaştığı gündemde yer almıştı.

Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Ortaya çıkan rakamlar Nvidia’nın kripto para madenciliğine yönelik ekran kartlarının satışından beklediği performansı alamadığını gösteriyor. Elde edilen satıştan memnuniyetsizliğini belirten Nvidia, söz konusu ürünleri tedavülden kaldıracağını açıkladı.

Nvidia’dan Kripto Madenciliğine Son

Nvidia’dan Kripto Madenciliğine Son

Nvidia’nın bu önemli kararı almasında en büyük etken, açıklanan ikinci çeyrek raporlarının sonuçları oldu. Şirket kripto para madenciliği yapan ürünlerinden ikinci çeyrek sonunda 100 milyon dolar gelir elde etmeyi planlıyordu.

Ancak açıklanan raporda şirketin bu alandaki ürünlerinden 18 milyon dolar gelir sağladığı ortaya çıktı. Açıklanan veriler sonrası Nvidia, kripto para madenciliğine özel olarak ürettiği ekran kartı modellerini, bir daha üretmeyeceğini belirtti. Aslında şirket yetkilileri geçmişte hedef müşteri kitlelerinin oyuncular olduğunu ifade etmişti. Gelinen nokta bu düşüncenin haklılığını ortaya çıkarmış gibi görünüyor.

Şirket Tahminlerini Düşürdü

Şirket Tahminlerini Düşürdü

Teknoloji devinin kripto para madenciliği yapan modellerin üretimine son vereceğini açıklamasıyla beraber, üçüncü çeyreğe dair gelir tahminde de düşüş kaydedildi. Şirket 3.34 milyar dolar olan gelir tahminini 3.25 milyar dolara indirdi.

Şirketin açıkladığı verilerde yılın ikinci çeyreğinde 3.12 milyar dolar gelir ederken, 1.94 milyar dolar hisse kazancı sağladığı belirtildi. Teknoloji devinin ikinci çeyrek tahminlerinde 3.11 milyar dolar gelir elde etmesi ve 1.85 milyar dolar hisse kazancı sağlaması bekleniyordu. Açıklanan raporlarda yaşanan bu düşüşe başlıca sebep olarak kripto para madenciliği ürünlerinden beklenen kazancın sağlanamadığı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum