Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nvidia Hisseleri Güçlü Çeyreklik Kazançla Pozitif Açılışa İlerliyor

Nvidia 1 Ağustos'ta sona eren çeyrekte kazanç ve gelir tahminini geride bırakırken hisseler açılış öncesinde yükseldi.
Nvidia Hisseleri Güçlü Çeyreklik Kazançla Pozitif Açılışa İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kaliforniya merkezli teknoloji devi Nvidia’nın hisseleri şirketin üç aylık kazanç raporunun ardından yükseldi. Nvidia, mali ikinci çeyreğine ilişkin kazanç ve geliriyle Wall Street beklentilerini aştı.

1 Ağustos’ta sona eren çeyrekte 1,04 dolarlık hisse başına kazanç elde eden Nvidia’nın geliri de 6,51 milyar dolarlık rekorla tahminleri geride bıraktı. Aynı zamanda bu çeyrekte elde etmeyi beklediği 6,8 milyar dolarlık gelirle de analist tahminlerini aştı.

Nvidia’nın geliri çeyrek boyunca yıllık bazda yüzde 68 artarken şirket küresel yarı iletken kıtlığından faydalandı.
Nvidia Hisse Açılış Öncesi Yükseldi
Kaynak: MarketWatch

18 Ağustos seansını 190,40 dolarla tamamlayan NVDA kodlu hisse senetleri, açılış öncesinde yüzde 1’in üzerinde artıda seyretti. TSİ 12.45’ye yüzde 1,21 yükselen Nvidia, pozitif bir seansın sinyalini verdi. Bu da son günlerde zayıf ilerleyen hisselerin haftalık kaybını azaltabileceğine işaret etti.

Diğer taraftan hisseler haftalık ve aylık bazda ekside dursa da 3 ayda yüzde 30, bir yılda ise yüzde 56 değerlendi.

NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang kazanç raprunda; “NVIDIA’nın hızlandırılmış bilgi işlem alanındaki öncü çalışması, grafikleri, bilimsel hesaplamayı ve yapay zekayı geliştirmeye devam ediyor” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu