Yatırım yapmaya başla!

Nvidia GTC 2020 Etkinliğine Katılacağını Açıkladı

ABD’li ekran kartı devi Nvidia, GTC 2020 etkinliğine katılacağını açıkladı.
Nvidia GTC 2020 Etkinliğine Katılacağını Açıkladı

Dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle teknoloji sektörü doğrudan etkileniyor. Çin’de ortayta çıkan salgın nedeniyle pek çok etkinlik geçtiğimiz günde iptal edilmek durumunda kaldı. İlk olarak Mobil Dünya Kongresi için pek çok şirket salgın nedeniyle katılmayacağını açıkladı. Bu açıklama sonrası etkinlik iptal edildi. Daha sonrasında ise Dünya Oyun Geliştiricileri Konferansı benzer gelişmelerin etkisiyle yine ertelendi. İptal edilen bir diğer organizasyon ise Facebook’un F8 konferansı oldu.

Şirket a “COVID-19 ile ilgili artan endişeler ışığında, geliştirici ortaklarımız, çalışanlarımız ve F8’i düzenlemeye yardımcı olan herkesin sağlığına ve güvenliğine öncelik vermek için bu yıl F8’in yüz yüze bileşenini iptal etme konusunda çok zor da olsa bir iptal kararı verdik. Facebook şirketi olarak, F8 etkinliğini yerel olarak düzenlenen etkinlikler, videolar ve canlı akış içeriğiyle değiştirmeyi planlıyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Bu gelişmeler sonrası önümüzeki günlerde düzenlenecek etkinliklerin durumu ise merak konusu oldu. ABD’li teknoloji devi Nvidia, kendi alanındaki en önemli etkinliklerden biri olan GTC 2020 ile ilgili dikkat çeken bir karar aldı.

Nvidia’dan GTC 2020 Kararı

Nvidia’dan GTC 2020 Kararı

Geçtiğimiz günlerde son olarak Cenevre Otomobil Fuarı, Çin’i etkisi altına alan Corona virüsü iptal edilmişti. Yakın zamanda düzenlenecek olan GPU Teknoloji Konferansı için Nvidia önemli bir karar aldı. Şirket yaptığı açıklama ile GTC 2020’ye katılacağını duyurdu. Etkinlik 23-26 Mart tarihlerinde ABD’nin San Jose şehrinde düzenlenecek. Bu etkinlikte her yıl yeni nesil ekran kartları, veri analizi ve yapay zeka üzerinde tanıtımlar gerçekleştiriliyor.

Şüphesiz dikkatlerin üzerinde olduğu başlıca şirketlerden birisi Nvidia olacaktır. Teknoloji devinin RTX 3000 serisi ve Ampere mimarisini resmi olarak tanıtması bekleniyor. Şirketin bu ürünler üzerinde uzun zamandır çalıştığı biliniyor. Nvidia CEO’su Jensen Juang, herkesi Mart ayında düzenlenecek GTC 2020 etkinliğine davet etti. Bununla beraber etkinliğin sağlıklı bir şekilde düzenlenmesi için belirli önlemlerin alınacağı belirtiliyor.

  • Salgın riskinden korunmak için alınacak önlemler şu şekilde:
  • Yüksek etkileşimin bulunduğu alanlarda sıkça elektrostatik dezenfekte yapılacak.
  • Ortak kullanım alanları, toplantı odaları, kapı kolları, düğmeler, çöp kutuları, asansörler, tuvaletler, mikrofonlar vb. yer ve araçların temizliği sıkça yapılacak.
  • Katılımcıların el hijyeni için dezenfektanlar birçok yerde bulunacak.
  • Gün içinde genel temizlik vardiyaları yapılacak.

Nvidia’nın etkinliğe katılacağını açıklaması GTC 2020’nin düzenlenme ihtimalini oldukça yükseltiyor. Son dönemde Corona virüsü görülme oranındaki azalma şirketleri bu yönde karar almaya itmiş görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum