Yatırım yapmaya başla!

Nvidia’dan Ekran Kartı Almak İsteyenleri Üzecek Açıklama!

Nvidia son yıllarda fiyatları hızla artan ekran kartlarının geleceğiyle ilgili müşteri kitlesini üzecek bir açıklama yaptı. Detaylar haberimizde…
Nvidia’dan Ekran Kartı Almak İsteyenleri Üzecek Açıklama!

Son yıllarda özellikle kripto paraların yüzünden piyasadaki ekran kartlarına ulaşmakta büyük sıkıntı yaşanıyor. Bitcoin, Ethereum gibi başlıca kripto coinlerin madenciliği için ekran kartı satışlarında patlama yaşanması, bu kartları oyun için almak isteyenleri mağdur etmiş durumda.

Üretici firma Nvidia her ne kadar müşteri kitlesinin bilgisayar oyuncularından oluştuğunu söylese de kripto para madenciliğine yatırım yapanlar yüzünden ekran kartı fiyatlarında patlama yaşanması kaçınılmaz oldu.

Firmanın perakendecilere madencilik yapmak isteyenlere ürün satmayın demesi, gidişatı değiştirmeye yeterli olmadı. Yaşanan süreç sonrası Nvidia’dan konuyla ilgili kullanıcıları üzecek yeni bir açıklama geldi.

2018 Yılında Fiyatlarda Düşüş Beklenmiyor

Nvidia’ya ziyaret gerçekleştiren bir ekip ekran kartı fiyatlarının geleceğiyle ilgili birinci ağızdan önemli bilgilere ulaştı. Firmadan alınan bilgilere göre bu yılın sonuna kadar ekran kartı fiyatlarında düşüş beklenmiyor.

Bu duruma en büyük etken tahmin edildiği üzere kripto coin madencilerinin ekran kartlarına olan yoğun ilgisi gösteriliyor. Özellikle çok sayıda PC ile madencilik yapan kişilerin toplu şekilde ekran kartı alımı yapması bu durumu kaçınılmaz kılıyor.

Stok Sıkıntısı Yaşanıyor

Nvidia’dan gelen bilgilere göre yaşanan bir diğer sorun ise grafik belleklerinde stok sıkıntısı olması. Firma sadece normal ekran kartları için değil mobil cihazların grafik kartlarına da bellek desteği verdiği için üretimde sıkıntı yaşanıyor.

İki mecra için de aynı üretim bantlarında çalışılması bu duruma zemin hazırlıyor. Akıllı telefon üreticilerinin artan talepleri Nvidia’yı zorlayan sebepler arasında görünüyor. Başta madencilik olmak üzere, yaşanan stok sıkıntısını da beraberinde düşündüğümüzde ekran kartı fiyatlarında herhangi bir yumuşa olması en azından bu yıl için imkansıza yakın görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum