Paylaşım

Nvidia’nın Yeni Ekran Kartı Quadro GV100 Fiyatıyla Dudak Uçuklatıyor!


 

Nvidia volta tabanlı ekran kartı GV100’ün tanıtımını yaptı. Kart fiyatıyla yok artık dedirtiyor. İşte detaylar…

Ekran kartı sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Nvidia, her çeşit kullanıcıya hitap edecek ekran kartları üretiyor. Geçtiğimiz günlerde oyun ve madencilik için tasarlanmış GTX2080’in tanıtımını yapan teknoloji devi, volta tabanlı ekran kartı GV100’ün tanıtımını yaptı.

Son günlerde kripto paralar yüzünden ekran kartı almanın neredeyse imkansız hale gelmesiyle beraber yeni kartların tanıtımı ise sevindirici bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü kısa bir süre önce sektörün devleri Nvidia ve AMD’den yeni nesil ekran kartı bekleyenlere üzücü haberler gelmişti. Ancak Nvidia’nın yeni ekran kartı fiyatıyla dudak uçuklatıyor.

İşte İnanılmaz Fiyatıyla Nvidia Quadro GV100

Nvidia’nın patronu Jensen Huang, GTC 2017 konferansında Quadro GV100 modeli yeni ekran kartının tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtılan kart en ileri yapay zekaya sahip ekran kartı olarak duyuruldu. Yeni Quadro GV100 fiyatıyla adeta dudak uçuklatıyor.

Nvidia’nın son tanıtılan ekran kartına sahip olmak için 9000$ civarında bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Astronomik fiyata sahip olan Quadro GV100, donanımsal özellikleriyle de dikkatleri üzerine topluyor.

Quadro GV100’ün Teknik Özellikleri

Nvidia’nın son tanıtılan volta tabanlı ekran kartı Quadro GV100, teknik özellikleriyle sınırları zorlamış. 5120 CUDA çekirdeğine sahip ekran kartı 32 GB HBM belleğe sahip. Mevcut bellek miktarı 64 GB’a kadar çıkarılabiliyor.

Gelecek ay satışa çıkacak olan ateş pahası ekran kartı daha çok profesyonel tasarım firmalarına hitap ediyor. Son teknolojiler ile donatılmış Nvidia Quadro GV100’de Optix ve VR desteği de bulunuyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın